Abortti kokemus

Anonyymi-ap

Päätin kirjoittaa kokemukseni lääkkeellisestä keskeytyksestä. Keskiviikkona otin lääkärissä n.11 aikaan keskeytyksen ensimmäisen lääkkeen.(perjantaille sain lopulliset lääkkeet, jotka otin kotona) Ekan pillerin jälkeen aloin tuntemaan pientä nippailua alavatsalla. Keskiviikko ja torstai päivät meni ilman mitään suurempaa kipua, vuotoa ei ollut. Torstai iltana alkoi tuntumaan säännöllisesti kramppeja alavatsalla, kuitenkin pystyin nukkumaan yön hyvin. Aamulla heräsin 6 aikaan ja olin vuotanut, nousin ylös pöntölle, ulos tuli paljon verta sekä isoja hyytymiä ja mahdollisesti myös raskaudenmateriaaleja. Aamulla otin loput 4pilleriä suun kautta ohjeen mukaan koska vuoto oli jo runsasta. (Oksensin heti näiden jälkeen) Aloin heti tuntemaan enemmän kipua alavatsalla, makoilin sängyssä ja yritin olla pystyssä mahdollisimman paljon. N.tunnin päästä alkoi tulemaan paljon vuotoa ja suuria hyytymiä ja palasia ulos. Krampit kestivät n.7h. Melkein meinasi usko loppua kesken kun vuotoa oli niin runsasta ja sisälti todella paljon isoja klönttejä, joita piti melkein tikistää ulos. Olo oli myös heikko ja meinasi taju lähteä ylhäällä ollessa. Lopulta olo yhtäkkiä helpotti ja vuoto väheni sellaista normi kuukautisvuotoa vastaavaksi. Pahoinvointia oli aika paljon ekasta lääkkeestä lähtien, ruoka ei maistunut ja oksensin muutamasti, mutta nämä saattoi johtua raskauspahoinvoinneistakin osittain. Keskytyksen jälkeen raskausoireet loppuivat kuin seinään.

3

276

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin? Ja ketä tämän kuvottavan lapsenmurhatarinasi pitäisi kiinnostaa? Muutenko vain oli pakko tulla mässäilemään ja hekumoimaan verisillä "hyytymillä, paloilla, klönteillä" jne. (tarkemmin et lapsiparkaasi ilmeisesti uskaltanut katsoa..)?

      • Anonyymi

        Tämä on aborttifoorumi niin täällä saa puhua omasta abortistaan varsinkin. Jos ei kiinnosta niin mitä täällä teet?

        Sananvapaus on ihan aborttipotilailla kuin sinullakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      957
    2. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      116
      946
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      649
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      48
      553
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      508
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      43
      495
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      19
      476
    10. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      47
      469
    Aihe