2 noin 170 cm pitkää ja hoikkaa yläkouluikäistä tummissa vaatteissaan olevaa poikaa räjäyttivät tänä vuonna naapurin mummon postilaatikon Paloveräjänkadulla klo 23.15. Viime uutena vuotena sama kaksikko touhusi samaa Kylvövakankadulla. Aikaisemmin he paukuttelivat Paloveräjänkadulla sijaitsevan pienen kerrostalon pihalla. Vanhemmat hoi! Tämä parivaljakko liikkuu aina kahdestaan, pitäkää silmällä.
Rajapatsaan teinipojat
Anonyymi-ap
14790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tuo kuvaus sopii hyvin moneen teiniin tuolla ulkona varsinkin jos heillä on takista huppu vedetty pään yli. Teko sinänsä on jyrkästi tuomittavaa, vaikka laatikoita on kyllä räjäytelty kautta maailman sivu. Hyvä aloitus kuitenkin.
Tuleva aselaji on pioneerikomppanja. Nykyisillä ilotulitteilla ei postilaatikot räjähdä.
Ennen oli tykinlaukaukset.
Tämä pitää koittaa, jäi isoja thunder kingejä paketillinen. Kunhan naapuri lähtee yölöysiin.. koittaaa eka yhdellä, jos ei halkea niin sitten kaks
Joo heikkoja nuo nykyajan postilodjut......
Tekasee 2mm hapokkaasta pöntön ni ei nykypommeilla käy kuinkaa
Outoa että vain uudenvuoden aikana rikotut postilaatikot nousevat otsikoihin. Oma kokemus on siitä että ilkivaltaa tehdään myös muina vuodenaikoina näille postilaatikoille. Kerran jos toinenkin on laatikko lennähtänyt peräti tien toiselle puolelle saakka, ihan kesäkeleillä. Aurakuskin vahingoksi voi laittaa vain yhden vääntymän yhdeksänkymmentä luvulta. Nämä pienessä jurrissa baareista tulevat miehenalut ovat myös monen pyörävarkauden takana.
Rajasaapas oli 80" luvulla paljon rauhallisempi paikka. Nyt kun uutisia lukee ei voi samaa sanoa, sinne tuntuu olevan pesiytyny kaikki Imatran rikolliset.
Miksi poika mainostaa kaikille kavereilleen olevansa tyttölapsi ja sitten suuttuu psykopaattisella raivolla kun sille sanoo, että se ei ole mies?
Kyseinen henkilö on siis Kemppainen joka asuu papukadulla.
Soita sille tää biisi:
https://youtu.be/FG271hqWM38
ei ole.se on joku kenkurusta tai mokamposta.
On hyvä
Pataan saatte kaikki!
Aika pelle tyyppi! 🤡