Ihana rakkaus

Paljon hyvää toivon yhteenmuuttajille.
31895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Ottoko jiäp yksin

Äänestä

Hä?

Äänestä

Joko poika pantiin kotoa kävelemään.

Äänestä

Muuttaako nuoripari popparivaunuun?

Äänestä

Keväällä alkaa sit ulosmittaus. Manni sanoo " Terve vuan" rahoilleen ja tavaroilleen. Ei tuo hyvin pääty.

Äänestä
  • Elämässä tulee hetki tai muutos, joka havahduttaa ihmisen siihen, että mitään emme täältä mukaan saa, kun elämä päättyy ja kaikki rahat ja tavarat jää tänne.
    Myös elämän kumppani laittaa asiat arvojärjestykseen, siinä jää tavarat taka-alalle, jos tavaroita on siihen saakka "rakastanut" ja aikaa annetaan sen jälkeen sille rakkaallle ihmiselle niiden tavaroille annetun ajan sijaan.

    Äänestä

Hienoa, että Metsä Man löysi sielunkumppanin.

Äänestä

Onko tulossa Juhannushäät?.

Äänestä

Kittanketaleet eivät muuta. Kittanketaleet häiritsevät lemmen hetkiä.

Äänestä
  • Sulla vai

    Äänestä

RUNO vaikka en sua saa.

Kun sinä laulat näen rakkautemme meren, jossa ajelehdimme, tähtien kuvajaiset värisevät jäsenillämme. Tuhat vuottako jo liu’uimme näin vaiko vain tähden sammumishetken?

Äänestä

Metusalem anto poejanmötkylälle lähtöpassit lepokiveltä. Yöt huutaa pillunkarvoja,pillunkarvoja,vitunvisvoo,pillulimmoo,seiväskankee sinne ihteesä. Mahoton läiske kuuluu yökauvet peräkammarissa ja kiima haesoo mökissä. Ei kuulu vanhamies ennään jaksavan tätä männöö. Ja jopahan tuo tuon ikänen vökkelö alakanoon omillaan pärjätä jos ei nyt tämä petosenprinsessa kupanne ommaisuuven yhettömmiin,tulukaan sitten isän luo takasi, jos niin käännöön.

Äänestä
  • Empähän sano mitään, muuta outoa on.......

    Äänestä

Empähän sano mitään, muuta outoa on...

Äänestä
  • Häh, mitä outoa, voi sitä ihminen rakastua yli 50 vuotiaanakin, siinä mitään outoa ole.
    Outoja ovat ne, jotka eivät sitä hyväksy, vaikkei asia edes heidän asia.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Häh, mitä outoa, voi sitä ihminen rakastua yli 50 vuotiaanakin, siinä mitään outoa ole.
    Outoja ovat ne, jotka eivät sitä hyväksy, vaikkei asia edes heidän asia.

    Loistavasti osuit asian ytimeen.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Häh, mitä outoa, voi sitä ihminen rakastua yli 50 vuotiaanakin, siinä mitään outoa ole.
    Outoja ovat ne, jotka eivät sitä hyväksy, vaikkei asia edes heidän asia.

    Outo voi olla ja vähän hullu, mutta ei noin hullu! Tuskin tietää mihin on sotkenu ittensä tämä rakkauden sokaisema sulhasmies! Puoli pitäjää tietää kyllä tämän kihlatun taustat!

    Äänestä

Vakka on kantensa valinnut,sanan varsinaisessa merkityksessä. Jak ja yäk

Äänestä
  • Sua ripulikakkaa ei kukaan huoli.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Sua ripulikakkaa ei kukaan huoli.

    Älä nyt,sitähän on sun kielellä

    Äänestä

Voe tokkiinsa ei jiä kuin sarkanuttu ressukalle piälle. Tullee kontenttija kun mennää porukalla ihte isännältä rukkoilee piäsisköö tuas peräkammarriin pötköttään.

Äänestä
  • Kyllä tuo Saikku on jo laitoskamaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Kyllä tuo Saikku on jo laitoskamaa.

    Ja te perässä.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Ja te perässä.

    Mikä mättää,onkopaha olla

    Äänestä

Onnea täältäkin.

Äänestä

Terveiset timolle, otolle ja marskille vuan murulle en laita terveesijä. Onnea kihlauksesta. Hyviä vidoita tulee,jatka samaan malliin. Terveisijä myös kaikille koneille, vuan mamuprimerallekkaan en laita terveisijä, enkä katjallen.

Äänestä
  • Kiitos simo

    Äänestä

Ei kannata vaihtaa mukavia kissanketaleita vanhaan hampaattomaan norsuun !!

Äänestä
  • ehkä se jollekin tynnyrissä kasvaneelle kelpaa, mutta ei muille...

    Äänestä

Koska Metsä Manilta ilmestyy omaelämänkerta?.

Äänestä
  • Sen elämänkerta näkyy sen videoissa katso tarkemin

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paljon hyvää toivon yhteenmuuttajille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu