En minä päässyt sinusta yli

En pääse koskaan. 🥺
18605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mitä tapahtui?

Äänestä

Joitakin asioita ei voi oikein selittää miksi niin tapahtuu

Äänestä
  • Onko tämä vanha vai uusi juttu?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Onko tämä vanha vai uusi juttu?

    Jos Ap voisi vastata

    Äänestä

Laita viestiä.

Äänestä

Tietäisinpä edes kuka olen 🤔
-salarakas

Äänestä
  • Aika nerokas kommentti.

    Äänestä

Sinäkin olet päivittäin ajatuksissani.

Äänestä

Älä laita viestiä.

Äänestä

Mitä jos keksin jonkun uuden jutun? Olen hyvä keksimään uusia juttuja ihan tosta noin vaan hatusta, ilman edellisten jatkuvaa toistamista.
Uudella jutulla varmaan pääsisit tästä yli ja voisit jopa kokea inspiraation?

Äänestä
  • Ei ole tainnut koskaan edes kuulla sanaa inspiraatio.
    Teksteistä paistaa kuinka mielikuvitus puuttuu, lähestulkoon kokonaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ei ole tainnut koskaan edes kuulla sanaa inspiraatio.
    Teksteistä paistaa kuinka mielikuvitus puuttuu, lähestulkoon kokonaan.

    Selkeästi puuttuu kun ei osaa muusta kertoa, muuta kuin niistä asioista mitkä on hänelle syötetty.

    Äänestä

Huolestuttava aloitus? Terve ajattelu auttaa pääsemään irti toisesta. Jollei toisella ole kiinnostusta sinua kohtaan, miksi roikkua sellaisessa, jossa tunne olisi yksipuolinen? Itselle tämä on selkeä ja pitäisi olla kaikille, jotka kykenevät ajattelemaan terveesti. On omakohtaisia kokemuksia, näissä tulee helposti myös väärin ymmärryksiä (näkemyserot).

Itse tehnyt virheitä, halunnut tietää syyn, miksi toinen suhtautuu niin negatiivisesti (kärjistynyt), hyvänkin voi toinen kokea pahana, kun halu ymmärtää toista puuttuu syystä taikka toisesta (jälkiviisastelua). Olen oppinut virheistä, tullut myös entistä varovaisemmaksi. Miehillä ja naisilla voi olla erilaiset katsantakannat.

Äänestä
  • Mitä yriti kertoa?
    Pelkkää tyh-jää jaarittelua.
    Olet tampio.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mitä yriti kertoa?
    Pelkkää tyh-jää jaarittelua.
    Olet tampio.

    Jollei lanttu leikkaa, silloin turha huudella omaa tyhmyyttään, järki auttaa irtopääsyynkin, liika tunteilu ei.

    Äänestä

Älä ole niin pessimisti!

Äänestä

Vai niin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En pääse koskaan. 🥺

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu