paremmin ja mahdollisesti aloittaa suhteen?
Vastaukset 4
- Anonyymi
Mä puhun heti avoimesti tunteistani, jos mikään ei estä sitä. Olen jo ihastunut siinä kohtaa, kun mietin suhteen aloittamista. Jos noin muuten yleisesti kiinnostaa, menen juttelemaan ja ehdotan jotain tapaamista ellei se muuten järkkäydy.
- Anonyymi
Ehdotan treffejä, se on selvintä jatkon kannalta. Siellä näkee onko mahiksia jatkoon. Sanon suoraan jos näyttää siltä, että toiset treffit kannattaa. Toivon myös toiselta selvää viestintää.
- Anonyymi
Voin kommentoida jotain kuvaa instassa ja laittaa viestiä, kokeilla sitä kautta jos lähtee juttu luistamaan
- Anonyymi
Riippuu tilanteesta. Jos ollaan samoissa porukoissa yritän ensin juttelun lomassa tunnustella onko vastakaikua. Sitten pyrin pääsemään kahdenkesken jollain keinolla, saatan ehdottaa yhteistä tekemistä. Kun näin on menty jonkin aikaa, otan kiinnostuksen keskusteluun. Jos taas treffaan jonkun sovelluksen kautta, siinä on jo oletuksena treffit joiden aikana selvitellään miten paljon synkkaa ja jatko sen mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 76936
- 113819
- 143784
- 38738
- 70647
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179556- 32549
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 65506
- 78498
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 38457
- 41446
- 45443
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i1443Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430