Piti vaihtaa Nokialaiset uuteen. Auton mittarissa 109 tuhatta.

Anonyymi-ap

Eli ensiasennus renkaat menivät vaihtoon. Huollossa sanottiin, että vaihda rengas, ei ole enää turvallinen. Alla oli ensiasennusrengassarja.
Ajoin rengasliikkeeseen, nyt ovat alla uudet renkaat. Hämmästyivät, että ei ole tullut näin vanhoja renkaita, leimasta lukien - ne olivat alkuperäiset.
Autolla oli toissa vuonna katsastuksessa 97 tuhatta mittarissa, ... nyt tuo 107 tuhatta. vm 1997 mallin Renault. Eihän tuon auton ikä ole paljoa, renkailla yli 20 vuotta. Äkkiä menee runko entiseksi, näyttäisi siltä.

Kuinkahan tämän päivän renkaat ovat kestävyydeltään, mene ja tiedä. Ehkä minun ikäni loppuu ennen.

5

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jäi sanomatta, että kulutuspintaa oli riittävästi ja nastatkin tallessa- suurin osa. Runko vain pyki renkaassa.

    • Anonyymi

      korjataan tuo ikä 1998 vuosimallin Renault.
      Tämähän nuortuu ihan silmissä.

    • Anonyymi

      Huhuh ,,,yli kymmene vuotta nasta kuin nasta ei tee yhtään mitään.....ex muijan golfissa oli juurikin tuollaiset melkein kymmen vuotta täyttävät nastarenkaat ja pintaa yllinkyllin kun ei paljoa ajella mutta kun niillä jäi sutimaa ja takarenkaissa nasta oli pohjassaan ja eturenkaissa aivan ylhäällä mutta pitoa ei ja meteliä voi jeessus no kun on kitkoihin tottunut ei tulisi pieneen mielenkään lähteä ajelemaan rukalle nastoilla on on sentään premium tai melkein v60 2018.

    • Anonyymi

      Autoissa on aina kesärenkaat ensiasennusrenkaina.
      Kyllä vanhat nastarenkaat kestää vuosia jos ei paljon aja ja ajaa varovasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      215
      2846
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      127
      2736
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      78
      1783
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1342
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      64
      1324
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      866
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      833
    Aihe