Eikö se ole nyt ens viikolla se, kun Repo on käräjillä? Ketähän muita siellä on haastettuna puolesta tai vastaan?
Käräjille..
15
1293
Vastaukset
- Anonyymi
Koko Haapavesi!
- Anonyymi
Ja kaikki muutkin pilkkaajat
- Anonyymi
Mikä on aiheena?
- Anonyymi
Kunnan lakkauttaminen
- Anonyymi
Rakkautta, voimia ja tukea Ilkalle. Ahkeralle totuuden puhujalle ja heikompien puolustajalle. Olen seurannut pitkään Ilkan tekemisiä. Arvostan. Voimia oikeustaisteluun. Toivon että voitat oikeudessa ja että ajojahtaajat joutuisivat omakohtaiseen vastuuseen. Ei iole helppo osa olla kepu vastus Haapavedelkä. Kun seuraavat kunnallisvaalut tulee, niin äänestämme sinua Ilkka puolison kanssa. Niin kauan kun jaksat olla persuissa, me annetaan äänet teille. Olet tehnyt kovan työn! Pidä pintasi !!!!
- Anonyymi
Runollista ah niin runollista kuin rakkauskirje tai sammakon kutukurnutusta..
- Anonyymi
💓😍😘
- Anonyymi
Repo on hyvä opettaja. Ja on elämänsä loppuun opettaja. Hänellä on ammatti. Voimia kaikille,olet kuka tahansa. Opettajalle sydämiä ja voimia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Repo on hyvä opettaja. Ja on elämänsä loppuun opettaja. Hänellä on ammatti. Voimia kaikille,olet kuka tahansa. Opettajalle sydämiä ja voimia.
Niin ja Repo on vähempiosaisten asiall. Kukaan ei kuuntele. Asiat olisivat toisin,jos arvostettais pientä ja kaunista. Se ei kaikille käy. Niin suuuuuuuuuurta ja mahtavaa pittää olla. Miettikääpä???????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja Repo on vähempiosaisten asiall. Kukaan ei kuuntele. Asiat olisivat toisin,jos arvostettais pientä ja kaunista. Se ei kaikille käy. Niin suuuuuuuuuurta ja mahtavaa pittää olla. Miettikääpä???????
Eihän kukaan normaalijärjellä varustettu ihminen jaksa kuunnella älämölöä loputtomiin...
Mutta pidä sinä persujumalasi ja muista kumartaa selkä notkeana itään päin...
Huomioit kyllä pian persehtiväsi kaikille muille....
- Anonyymi
Onko tämä näistä tämän foorumin kirjoituksista vai siitä, kun opettajan työt loppu?
- Anonyymi
Vai siitä, että sylkenyt ihmisten päälle?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai siitä, että sylkenyt ihmisten päälle?
on kyllä ollut huono kotikasvatus ja käytöstavat tyyystiin hukassa..
- Anonyymi
Huomenna mennään.
- Anonyymi
Paljonkohan tässäki paloi verorahoja kun kävi esittämässä muunneltua tuomareille.
2 päivää istutti virkamiehiä käräjillä.
Väittää ettei oo kirjoituksia tehnyt mutta Haapavetistä päätöksentekoa blogissaan myöntää kaikki kirjoittelut.
Eli puolustus perustuu silkkaan valheeseen.
Ja vielä saa jatkaa Haapaveden PS sihteerinä vaikka oikeudessa väittää toista blogissaan.
http://haapavetistapaatoksentekoa.blogspot.com/2021/03/ilkka-revon-nakemys-karnan-esille.html?m=1
" Mikko Kärnä on tuonut esille kirjoittamiani kannanottoja facebookissa kirjoittamistani kirjoituksista. Piirin puheenjohtaja on ollut minuun yhteydessä ja olemme keskustelleet asiasta. Poistin hänen pyynnöstää facebook.profiilini ja esitti, että jos aion siellä vielä kirjoitella, niin hienovaraisemmin pitää kirjoittaa. En ota siihen kantaa enempää.
Ensinnäkin Kärnän poimima kommentti joka koski Iltalehden uutisointia on aivan eri merkityksessä kuin miten Kärnä on sen tulkinnut ja kansalle esittänyt. Kannanottoni on puhtaasti haiseva kannanotto...."
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain2669401Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve52811Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2352014Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1051940- 1441447
SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,641418Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1311363Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931016- 71921
- 40848