Käräjille..

Anonyymi-ap

Eikö se ole nyt ens viikolla se, kun Repo on käräjillä? Ketähän muita siellä on haastettuna puolesta tai vastaan?

15

1244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koko Haapavesi!

    • Anonyymi

      Ja kaikki muutkin pilkkaajat

    • Anonyymi

      Mikä on aiheena?

      • Anonyymi

        Kunnan lakkauttaminen


    • Anonyymi

      Rakkautta, voimia ja tukea Ilkalle. Ahkeralle totuuden puhujalle ja heikompien puolustajalle. Olen seurannut pitkään Ilkan tekemisiä. Arvostan. Voimia oikeustaisteluun. Toivon että voitat oikeudessa ja että ajojahtaajat joutuisivat omakohtaiseen vastuuseen. Ei iole helppo osa olla kepu vastus Haapavedelkä. Kun seuraavat kunnallisvaalut tulee, niin äänestämme sinua Ilkka puolison kanssa. Niin kauan kun jaksat olla persuissa, me annetaan äänet teille. Olet tehnyt kovan työn! Pidä pintasi !!!!

      • Anonyymi

        Runollista ah niin runollista kuin rakkauskirje tai sammakon kutukurnutusta..


      • Anonyymi

        💓😍😘


      • Anonyymi

        Repo on hyvä opettaja. Ja on elämänsä loppuun opettaja. Hänellä on ammatti. Voimia kaikille,olet kuka tahansa. Opettajalle sydämiä ja voimia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Repo on hyvä opettaja. Ja on elämänsä loppuun opettaja. Hänellä on ammatti. Voimia kaikille,olet kuka tahansa. Opettajalle sydämiä ja voimia.

        Niin ja Repo on vähempiosaisten asiall. Kukaan ei kuuntele. Asiat olisivat toisin,jos arvostettais pientä ja kaunista. Se ei kaikille käy. Niin suuuuuuuuuurta ja mahtavaa pittää olla. Miettikääpä???????


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin ja Repo on vähempiosaisten asiall. Kukaan ei kuuntele. Asiat olisivat toisin,jos arvostettais pientä ja kaunista. Se ei kaikille käy. Niin suuuuuuuuuurta ja mahtavaa pittää olla. Miettikääpä???????

        Eihän kukaan normaalijärjellä varustettu ihminen jaksa kuunnella älämölöä loputtomiin...

        Mutta pidä sinä persujumalasi ja muista kumartaa selkä notkeana itään päin...
        Huomioit kyllä pian persehtiväsi kaikille muille....


    • Anonyymi

      Onko tämä näistä tämän foorumin kirjoituksista vai siitä, kun opettajan työt loppu?

      • Anonyymi

        Vai siitä, että sylkenyt ihmisten päälle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vai siitä, että sylkenyt ihmisten päälle?

        on kyllä ollut huono kotikasvatus ja käytöstavat tyyystiin hukassa..


    • Anonyymi

      Huomenna mennään.

    • Anonyymi

      Paljonkohan tässäki paloi verorahoja kun kävi esittämässä muunneltua tuomareille.
      2 päivää istutti virkamiehiä käräjillä.
      Väittää ettei oo kirjoituksia tehnyt mutta Haapavetistä päätöksentekoa blogissaan myöntää kaikki kirjoittelut.
      Eli puolustus perustuu silkkaan valheeseen.
      Ja vielä saa jatkaa Haapaveden PS sihteerinä vaikka oikeudessa väittää toista blogissaan.

      http://haapavetistapaatoksentekoa.blogspot.com/2021/03/ilkka-revon-nakemys-karnan-esille.html?m=1

      " Mikko Kärnä on tuonut esille kirjoittamiani kannanottoja facebookissa kirjoittamistani kirjoituksista. Piirin puheenjohtaja on ollut minuun yhteydessä ja olemme keskustelleet asiasta. Poistin hänen pyynnöstää facebook.profiilini ja esitti, että jos aion siellä vielä kirjoitella, niin hienovaraisemmin pitää kirjoittaa. En ota siihen kantaa enempää.

      Ensinnäkin Kärnän poimima kommentti joka koski Iltalehden uutisointia on aivan eri merkityksessä kuin miten Kärnä on sen tulkinnut ja kansalle esittänyt. Kannanottoni on puhtaasti haiseva kannanotto...."

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      441
      6407
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      139
      3731
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      98
      2478
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1939
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      117
      1301
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1253
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      64
      1081
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1075
    9. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      973
    10. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      970
    Aihe