Aknestik yhtyeen keulahahmo laulaja-lauluntekijä jukka takalo päätti kirjottaa kirjan jossa on suhteellisen moniulotteista kirjoittamista. Nuoruusvuosista kertovaa jossa puidaan mm musiikkia, parisuhdejuttuja, mietitään myös mm poliittisia kuvioita kun esim puhutaan sos demi nuorista. Filosofistakin lentoa/ajatusta tulee jukan mielestä ja psykologiaakin ja humanismia. Pitkälti kirja painottuu nuoruusvuosien kerrontaan ja siitä en oo varma onko tämä fiktionaalisista hahmoista kertovaa vai ihan hänen omasta nuoruudesta. Jos joku tietää tähän vastauksen niin kertokoon sen minulle, kiitos. Annan kirjalle 4/5.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560