huume tuttu valitti masennusta

pilven polttaja kertoi kokeneensa masennusta

käyttäjä käytti paljon ja säännöllisesti,
vaikka voi olla, että vain kannabista enimmäkseen
15212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Häntä ei siis ole masentanut ennen huumeiden käyttöä?

Äänestä
  • ensimmäistä kertaa kertoi muuten oli iloinen

    Äänestä

Niinpä. Jostakinhan se johtuu, että tulee mieleen alkaa huumeitten kanssa leikkimään.
Aina puhutaan, päihde- ja mielenterveysongelmat kulkee vähän kuin käsi kädessä, mutta kumpi tuli ensin.
Toinen johtaa herkästi toiseen....

Äänestä
  • Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.

    Nimenomaan yleistäminen ei kannata.
    Etkä ole ainoa mielenterveysongelmainen, joka ei juo eikä polta.
    Minullakin on yksi kaveri, jolla on mt-ongelmaa, ei juo, ei polta.
    Kehunkin häntä aina siitä, että se on hyvä asia, ongelma pari vähemmän.

    Äänestä

Minulla masennus helpottaa kun poltan. Vaikutuksen alaisena elämäkin tuntuu elämisen arvoiselta.

Äänestä
  • piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

    pohjoisessa yleisesti piriste voisi toimia koska on matalapaine

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

    Kahvi on ainoa piriste mitä käytän. En ole edes kokeillut kovempia.

    Äänestä

miksi ihmiset käyttävät kannabista koska suurin osa käyttäjistä jotka ovat olleet aivan pohjalla ja ihmisraunioita ja selvinneet , kertovat että kannabiksesta kaikki alkoi ja se vei rappiolla. näitä varoituksia saa lukea netistä vaikkakuinka paljon. JOS ELÄMÄ ON PASKAA ENNEN KUIN ALOITTAA KÄYTTÄMISEN NIIN MUUTAMAN VUODEN PÄÄSTÄ VIELÄ PASKEMPAA, Aineet MAKSAA JA KROPPAAVAATII USEAMMIN JA VAHVEMPIA , tuo yleensä kaikenlaista hyväksikäyttöä ja rötöksiä näiden aineiden saamiseksi.

Äänestä
  • niin kerroin ystävälle, että lopeta huumeiden käyttö

    Äänestä

  • Hohhoijaa sun porttiteoriallesi. Se on myönnetty keksityksi. Yli 30 vuotta kannabiksen viihdekäyttöä eikä kovat huumeet kiinosta. Yhtään rötöstä ei ole tarvinut tehdä. Saisi laillistua suomessakin. Ehkä muutaman vuoden päästä kun muita eu maita on laillistanut ensin.

    Saksa ja tsekki ainakin laillistavat ensivuonna. Siitä se alkaa laillistua laajemmin ja käyttö on jo sallittua vielä laajemmin kuin on ehtinyt laillistua.

    Äänestä

muuan esimerkki

afro pilven polttaja on kivirauhallinen

kaukaloidi pilven polttaja on adhd

miksi näin on?

Äänestä

Kun jättää päihteet ja huonot elämäntavat on mahdollista, että elämä palaa ihmisten mieliin.

Äänestä

Kylhän siinä tulee helposti jonkin sortin masennus, kun käytön loppumisen jälkeen kaikki on jonkin aikaa tylsää eikä nukuta suunnilleen viikkoon. Mut siihen se sit jääkin. Itselle pukkaa sit ton jälkeen kuukaudeksi-pariksi sellainen oikein hyvän tuntuinen mieto euforia päälle, minkä voi halutessaan tappaa käyttämällä jotain päihdyttävää ainetta. Alkoholisteilla tämä kait tunnetaan ilmiönä nimeltään pink cloud.

Masennukseen voi myös vaikuttaa se että asiat ei välttämättä tapahdu/etene päivittäispolttelussa ja aivot tappelee passivoitumista vastaan omalla keinollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pilven polttaja kertoi kokeneensa masennusta

käyttäjä käytti paljon ja säännöllisesti,
vaikka voi olla, että vain kannabista enimmäkseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu