huume tuttu valitti masennusta

Anonyymi-ap

pilven polttaja kertoi kokeneensa masennusta

käyttäjä käytti paljon ja säännöllisesti,
vaikka voi olla, että vain kannabista enimmäkseen

15

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Häntä ei siis ole masentanut ennen huumeiden käyttöä?

      • Anonyymi

        ensimmäistä kertaa kertoi muuten oli iloinen


    • Anonyymi

      Niinpä. Jostakinhan se johtuu, että tulee mieleen alkaa huumeitten kanssa leikkimään.
      Aina puhutaan, päihde- ja mielenterveysongelmat kulkee vähän kuin käsi kädessä, mutta kumpi tuli ensin.
      Toinen johtaa herkästi toiseen....

      • Anonyymi

        Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.

        Nimenomaan yleistäminen ei kannata.
        Etkä ole ainoa mielenterveysongelmainen, joka ei juo eikä polta.
        Minullakin on yksi kaveri, jolla on mt-ongelmaa, ei juo, ei polta.
        Kehunkin häntä aina siitä, että se on hyvä asia, ongelma pari vähemmän.


    • Anonyymi

      Minulla masennus helpottaa kun poltan. Vaikutuksen alaisena elämäkin tuntuu elämisen arvoiselta.

      • Anonyymi

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

        pohjoisessa yleisesti piriste voisi toimia koska on matalapaine


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

        Kahvi on ainoa piriste mitä käytän. En ole edes kokeillut kovempia.


    • Anonyymi

      miksi ihmiset käyttävät kannabista koska suurin osa käyttäjistä jotka ovat olleet aivan pohjalla ja ihmisraunioita ja selvinneet , kertovat että kannabiksesta kaikki alkoi ja se vei rappiolla. näitä varoituksia saa lukea netistä vaikkakuinka paljon. JOS ELÄMÄ ON PASKAA ENNEN KUIN ALOITTAA KÄYTTÄMISEN NIIN MUUTAMAN VUODEN PÄÄSTÄ VIELÄ PASKEMPAA, Aineet MAKSAA JA KROPPAAVAATII USEAMMIN JA VAHVEMPIA , tuo yleensä kaikenlaista hyväksikäyttöä ja rötöksiä näiden aineiden saamiseksi.

      • Anonyymi

        niin kerroin ystävälle, että lopeta huumeiden käyttö


      • Anonyymi

        Hohhoijaa sun porttiteoriallesi. Se on myönnetty keksityksi. Yli 30 vuotta kannabiksen viihdekäyttöä eikä kovat huumeet kiinosta. Yhtään rötöstä ei ole tarvinut tehdä. Saisi laillistua suomessakin. Ehkä muutaman vuoden päästä kun muita eu maita on laillistanut ensin.

        Saksa ja tsekki ainakin laillistavat ensivuonna. Siitä se alkaa laillistua laajemmin ja käyttö on jo sallittua vielä laajemmin kuin on ehtinyt laillistua.


    • Anonyymi

      muuan esimerkki

      afro pilven polttaja on kivirauhallinen

      kaukaloidi pilven polttaja on adhd

      miksi näin on?

    • Anonyymi

      Kun jättää päihteet ja huonot elämäntavat on mahdollista, että elämä palaa ihmisten mieliin.

    • Anonyymi

      Kylhän siinä tulee helposti jonkin sortin masennus, kun käytön loppumisen jälkeen kaikki on jonkin aikaa tylsää eikä nukuta suunnilleen viikkoon. Mut siihen se sit jääkin. Itselle pukkaa sit ton jälkeen kuukaudeksi-pariksi sellainen oikein hyvän tuntuinen mieto euforia päälle, minkä voi halutessaan tappaa käyttämällä jotain päihdyttävää ainetta. Alkoholisteilla tämä kait tunnetaan ilmiönä nimeltään pink cloud.

      Masennukseen voi myös vaikuttaa se että asiat ei välttämättä tapahdu/etene päivittäispolttelussa ja aivot tappelee passivoitumista vastaan omalla keinollaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      166
      6414
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      75
      5310
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3715
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3345
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      172
      2672
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2315
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2078
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1556
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1306
    Aihe