huume tuttu valitti masennusta

Anonyymi-ap

pilven polttaja kertoi kokeneensa masennusta

käyttäjä käytti paljon ja säännöllisesti,
vaikka voi olla, että vain kannabista enimmäkseen

15

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Häntä ei siis ole masentanut ennen huumeiden käyttöä?

      • Anonyymi

        ensimmäistä kertaa kertoi muuten oli iloinen


    • Anonyymi

      Niinpä. Jostakinhan se johtuu, että tulee mieleen alkaa huumeitten kanssa leikkimään.
      Aina puhutaan, päihde- ja mielenterveysongelmat kulkee vähän kuin käsi kädessä, mutta kumpi tuli ensin.
      Toinen johtaa herkästi toiseen....

      • Anonyymi

        Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki joilla on mielenterveysongelma juo alkoholia.Esim minä en juo alkoholia mutta taidan olla ainoa joka ei juo ja polta.Mutta yleistäminen kannattaa.

        Nimenomaan yleistäminen ei kannata.
        Etkä ole ainoa mielenterveysongelmainen, joka ei juo eikä polta.
        Minullakin on yksi kaveri, jolla on mt-ongelmaa, ei juo, ei polta.
        Kehunkin häntä aina siitä, että se on hyvä asia, ongelma pari vähemmän.


    • Anonyymi

      Minulla masennus helpottaa kun poltan. Vaikutuksen alaisena elämäkin tuntuu elämisen arvoiselta.

      • Anonyymi

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

        pohjoisessa yleisesti piriste voisi toimia koska on matalapaine


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        piristeet ja rauhoittavat - eikös niihin jako menee ja käyttökunta kuka on minkä tarpeessa

        Kahvi on ainoa piriste mitä käytän. En ole edes kokeillut kovempia.


    • Anonyymi

      miksi ihmiset käyttävät kannabista koska suurin osa käyttäjistä jotka ovat olleet aivan pohjalla ja ihmisraunioita ja selvinneet , kertovat että kannabiksesta kaikki alkoi ja se vei rappiolla. näitä varoituksia saa lukea netistä vaikkakuinka paljon. JOS ELÄMÄ ON PASKAA ENNEN KUIN ALOITTAA KÄYTTÄMISEN NIIN MUUTAMAN VUODEN PÄÄSTÄ VIELÄ PASKEMPAA, Aineet MAKSAA JA KROPPAAVAATII USEAMMIN JA VAHVEMPIA , tuo yleensä kaikenlaista hyväksikäyttöä ja rötöksiä näiden aineiden saamiseksi.

      • Anonyymi

        niin kerroin ystävälle, että lopeta huumeiden käyttö


      • Anonyymi

        Hohhoijaa sun porttiteoriallesi. Se on myönnetty keksityksi. Yli 30 vuotta kannabiksen viihdekäyttöä eikä kovat huumeet kiinosta. Yhtään rötöstä ei ole tarvinut tehdä. Saisi laillistua suomessakin. Ehkä muutaman vuoden päästä kun muita eu maita on laillistanut ensin.

        Saksa ja tsekki ainakin laillistavat ensivuonna. Siitä se alkaa laillistua laajemmin ja käyttö on jo sallittua vielä laajemmin kuin on ehtinyt laillistua.


    • Anonyymi

      muuan esimerkki

      afro pilven polttaja on kivirauhallinen

      kaukaloidi pilven polttaja on adhd

      miksi näin on?

    • Anonyymi

      Kun jättää päihteet ja huonot elämäntavat on mahdollista, että elämä palaa ihmisten mieliin.

    • Anonyymi

      Kylhän siinä tulee helposti jonkin sortin masennus, kun käytön loppumisen jälkeen kaikki on jonkin aikaa tylsää eikä nukuta suunnilleen viikkoon. Mut siihen se sit jääkin. Itselle pukkaa sit ton jälkeen kuukaudeksi-pariksi sellainen oikein hyvän tuntuinen mieto euforia päälle, minkä voi halutessaan tappaa käyttämällä jotain päihdyttävää ainetta. Alkoholisteilla tämä kait tunnetaan ilmiönä nimeltään pink cloud.

      Masennukseen voi myös vaikuttaa se että asiat ei välttämättä tapahdu/etene päivittäispolttelussa ja aivot tappelee passivoitumista vastaan omalla keinollaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      210
      9754
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      41
      4515
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      124
      4037
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      113
      3937
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      204
      3641
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      41
      3023
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      156
      1577
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      89
      1502
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      111
      1304
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      1231
    Aihe