KWh-mittarin mittarivakio on 10000 pulssia/kWh - jos kahden pulssin väli on 3s, niin mikä on ottama teho wateissa?
Koulutehtävä lapsille
11
137
Vastaukset
- Anonyymi
120 wattia
- Anonyymi
Lunttasit - tai kysyit äidiltä?
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17695030N
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Tää on vaikee... minkä kokoiset elkot tuossa mittarissa on, se tieto helpottaisi pikkasen.
- Anonyymi
Tuon laskeminen onnistuu vaikka helmitaululla.
- Anonyymi
Minä lasken sitä par'aikaa kuusytiminen-AMD on kovilla.
- Anonyymi
Tuota ei moni kyllä enää osaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä lasken sitä par'aikaa kuusytiminen-AMD on kovilla.
Minä yritin vanhalla 287-matikkaprosessorilla mutta ei onnistunut.
- Anonyymi
Mulla on koneessa räyhäpena 586 professori, ei silti tule valmista.
- Anonyymi
Sinulla siis selalinen Pentium-prosessori jossa se laskuvirhevika -"Pentium-bugi"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinulla siis selalinen Pentium-prosessori jossa se laskuvirhevika -"Pentium-bugi"
No, ilmankos ei tule valmista. Mutta ONHAN tuo tehtäväkin ylivertaisen vaikia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1127969Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4007133Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804444Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294179Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022598Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332335- 1002299
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202019Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11887Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11870