oon siis ihastunu yhteen mun luokkalaiseen, se on kaunis ja kaikkea ja sitte yks päivä kysyin että voisko meillä olla jotaki muutaki ku kaverisuhda ja se sano eka että emt, ja sen jälkee ku kysyin että tarkottaako toi ei, ni se sano joo :( nyt yritän unohtaa ihastumisen mutta en tiedä miten. monta päivää ja yötä itkeny, koska harmittaa niin paljon, eli jos joku osais sanoo jotai mikä auttaa ni kiitos :)
ihastus sanoi ei
12
221
Vastaukset
nii ja muuten vaa kerron vähä miltä se näyttää, eli sillä on ruskeat hiukset, ruskeat silmät käyttää hupparia ja farkkuja, on 155-160cm pitkä, ja 6 luokalla kuten minä
eli joo :/ se on niin kaunis en osaa kuvailla enempää mutta ne silmät on niin kauniitoon ite semmone nörtti, pelaan paljon pelejä, ulkoilen ja oon kavereiden kanssa. oon ite 162cm pitkä ja painan noin 53 kiloa, hiukset ovat tummanruskeat ja kampaus lyhyt siili.
- Anonyymi
No siis vastaus oli ei ni se on ei.
Tee itsestäs niin näyttävä ja komea että sitä lopulta harmittaa kun ei saa sua. Toimi, sit kuljet vaan ohi etkä oo näkevinäs koko friiduu. Pidät sitä siinä ku ilmaa. Et kato etkä mitään - Anonyymi
Eipäs tuohon auta kuin aika. Itse olen oppinut että jos toisella on vain kaverillisia tunteita, niin siihen ei kannata jäädä kituuttamaan itseään jos kaipaa jotain muuta.
jooh, tiiän mutta aattelin että joku osais kertoo jotaki mikä auttaa oleen itkemättä ja aattelemasta sitä ni ois kiva
- Anonyymi
Hanses kirjoitti:
jooh, tiiän mutta aattelin että joku osais kertoo jotaki mikä auttaa oleen itkemättä ja aattelemasta sitä ni ois kiva
No tuohonkaan ei auta kuin aika tosiaan ja olla ajattelematta toista, jos se niin satuttaa.
Sanontakin menee että aika parantaa haavat.
- Anonyymi
Pyydä se pelaamaan teille runescapee. Tuo on tie naisen sydämeen.
Tiiän miltä tuntuu, kävi pitkälti samoin, kuudennella minäkin silloin. Nyt kun siitä on aikaa 38 vuotta, niin voin lohduttaa parhaiten ehkä sillä, että se suru ja kipu mitä nyt tunnet, jalostaa sinusta paremman miehen jos annat sen surun vain tulla ja olla, älä tappele vastaan. Ja muista kohdella sitä tyttöä edelleen kuin kukkaa kämmenellä, vaikka se voi kipeältä tuntuakin. Mutta sillä tavoin sinusta tulee hiljalleen vahvempi ja parempi tunneihminen, olet houkuttelevampi tytöille, ehkä jopa juuri tuolle tytölle myös.
Hanses kirjoitti:
kiitos :)
Ole hyvä :)
ps. Sen mun silloisen ihastuksen nimi oli Eveliina ja meistä tuli todella hyvät ystävät sittten hiljalleen. Sanoisin, että ihan kelvollinen lopputulos, vaikka jotain sähköä edelleen huomaan meidän välillä, mikä on näin ukkeli-iässä jo aika hauska havainto. Eihän sitä koskaan tiedä... ;)
- Anonyymi
Olit rohkea kun kysyit siltä tytöltä asiaa. Pahalta se tuntuu, mutta älä huoli, noin käy joskus meille kaikille. Itkeminenkin on ihan OK myös pojille, ja se voi auttaa pääsemään sydänsuruista yli. Mutta suosittelisin myös, että teet asioita joista tykkäät ja tule hyvälle mielelle. Vietät aikaa kavereiden kanssa jne. Niin siitä se elämä taas jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61103