Mikkelin Vartiat

Nyt kun vartioiden toiminnasta/toimimattomuudesta puhutaan niin kertokaapa Mikkeliläiset onko teitä antanut vartia köniin aiheetta?
221464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ei oo tullu köniin mutta pelottavia ovat. Joskus mietin että ei ihmisen elämä oo kovin helppoo kun joutuu vartiaksi tai kaupan kassalle.

Äänestä

Minun kimppuun kävivät. Minut raahattiin nurkan taakse missä minua maassa potkittiin ja lopuksi virtsattiin päälle. Vartijoilla oli kaikilla isot mahat ja wiikset. Tämä tapahtui 50 luvulla.

Äänestä

Et taida olla aivan kartalla vartijan oikeuksista ja vastuista.

Äänestä

En tunne Mikkelissä ketään Vartiaa. Tutulta kuulostaa kyllä nimi.

Äänestä
  • Taavi Vartia, elokuvaohjaaja, naimisissa mikkeliläislähtöisen naisen kanssa.

    Äänestä

  • Se on Vartiainen

    Äänestä

Naisten kannattaa pitää varansa. 4 isoo köllii kun käy päälle makaamaan niin hento nainen rusentuu ja tukehtuu.

Äänestä
  • Ja miten kävi syntymättömälle lapselle.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ja miten kävi syntymättömälle lapselle.

    Hyvin. Jäi syntymättä. Onnittelut vauvalle!

    Äänestä

Irina Vartia kelpaisi.

Äänestä

oli mandariini prisman käytävällä, vartijan kainalosta tippunu?

Äänestä

Vartioiden isot mahat johtuu kaljanjuonnista.

Siihen olisi syytä kiinnittää valtakunnallista huomiota päättäjätasolla.8

Äänestä

Miksi tarvitaan järkkäreitä ja vartijoita?

Äänestä
  • Järkkäreitä tarvitan laadukkaita kuvia varten, ei kännyköillä esim. lätkää juurikaan voi kuvata laadukkaasti..

    Äänestä

Mikä on henkilöstöhierarkia kaupoissa? Alimmaisia ovat hyllytysporukka ja sitten kassaväki ja ylimpänä vartiat?

Voiko tämä hierarkia ja tehtävastuu aiheuttaa hävikkiä?

Hyllytysväkihän liikkuu sosiaalitiloihin kassojen kautta maksaen syömisensä. Miten valvotaan kassoja? Vartiointi huolehtii siitä? Voiko vartiat jotenkin juilata? Tarkastaako joku kainalot ja taputetaanko isot mahakummut?

Äänestä

Opetelkaa nyt edes kirjoittamaan oikein. Se on vartija, ei vartia.

Äänestä

Kyllä ne isomahaiset ovat vartioita. Ja eivät saa olla vihamielisiä kilttejä ihmisiä kohtaan. Pitää osata sanoo anteeksi ja hyvää päivää. Samaten naaman ilmeen pitäisi olla sellanen empaattinen eikä tosivittumainen.

Äänestä

Euhän Vartiat Mikkelissä asu.

Äänestä
  • 👄 6 👄 6 8 👄

    Äänestä

Erkki on hyvä .Samoin Rauta -Riitta .

Äänestä

Ei ol

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kun vartioiden toiminnasta/toimimattomuudesta puhutaan niin kertokaapa Mikkeliläiset onko teitä antanut vartia köniin aiheetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu