ABBA ELOKUVA

Anonyymi-ap

Bohemian Rhapsody-tyyppinen elokuva Abbasta olisi loistava idea nuori ruotsalaisnelikko etenee alkuaikojen pienistä ympyröistä tärkeimpien vaiheiden kautta maailman tietoisuuteen ja supertähteyteen sekä yhtyettä myöhemmin koetelleiden vaikeuksien ja avioerojen jälkeiseen hajoamiseen.Leffa ei tietenkään etenisi niin kronologisesti kuten ei Queen-elokuvakaan kunhan tärkeimmät eli alkuajat,euroviisuvoitto,läpimurto,Abba-mania,supertähteys,vaikeudet ja avioerot sekä hajoaminen,yllätyspaluu 40 vuotta myöhemmin sisältyisivät siihen.Ikivihreät hitit ja uudet tulevat klassikkobiisit sekä tärkeimpänä mahtavat näyttelijät tekisivät leffasta upean ja unohtumattoman.

7

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä varmaan Abba-elokuva saisis katsojia samoin kuin jos vaikka Beatleisista tai Led Zeppelinistä tehtäisiin elokuva. Aina jos jostain isosta ja tunnetusta bändistä tai artistista tehdään, niin katsojia saa, mutta jos tehtäisiin vaikka jostain ei ihan niin tunnetusta tai ei ainakaan monelle nykykuuntelijalle tunnetusta, niin tulisiko katsojia?

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­y­­m­f­­o­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#176978044

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Itse en aina niin välitä tällaisista artisteista ja bändeistä tehdyistä elokuvista, koska jos haluan tietoa jostain menen yleensä nettiin tai kirjastoon tai suoraan kuuntelen bändin tai artistin musiikkia, jos haluan tietää millaista se on.

      Yksi hyvä artistista tehty elokuva on kuitenkin Tina Turnerista kertova "What´s love got to do with it".

    • Anonyymi

      ITE HALUAISIN ELOKUVAT NÄISTÄ
      DAVID BOWIE
      ANDY GIBB

    • Anonyymi

      MÄ HALUAISIN TOLLASEN BOHEMIAN RHAPSODY TYYLISEN ELOKUVAN KYLLÄ NÄHDÄ

    • Anonyymi

      Mielestäni roisi aikuisviihde-elokuva näistä abboista olisi suberia. Ensin pariskuntina, sitten Bengt ja Björn kaksin, toisaalla Agatha ja Frida parina.

    • Anonyymi

      Abba nyt oli niin turha ”bändi” että niistä mitään elokuvaa kukaan kaipaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      562
      7366
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      331
      2775
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      387
      2054
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      127
      1254
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      31
      1223
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      4
      1159
    7. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      91
      1016
    8. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1002
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      64
      993
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      44
      852
    Aihe