ABBA ELOKUVA

Anonyymi-ap

Bohemian Rhapsody-tyyppinen elokuva Abbasta olisi loistava idea nuori ruotsalaisnelikko etenee alkuaikojen pienistä ympyröistä tärkeimpien vaiheiden kautta maailman tietoisuuteen ja supertähteyteen sekä yhtyettä myöhemmin koetelleiden vaikeuksien ja avioerojen jälkeiseen hajoamiseen.Leffa ei tietenkään etenisi niin kronologisesti kuten ei Queen-elokuvakaan kunhan tärkeimmät eli alkuajat,euroviisuvoitto,läpimurto,Abba-mania,supertähteys,vaikeudet ja avioerot sekä hajoaminen,yllätyspaluu 40 vuotta myöhemmin sisältyisivät siihen.Ikivihreät hitit ja uudet tulevat klassikkobiisit sekä tärkeimpänä mahtavat näyttelijät tekisivät leffasta upean ja unohtumattoman.

7

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä varmaan Abba-elokuva saisis katsojia samoin kuin jos vaikka Beatleisista tai Led Zeppelinistä tehtäisiin elokuva. Aina jos jostain isosta ja tunnetusta bändistä tai artistista tehdään, niin katsojia saa, mutta jos tehtäisiin vaikka jostain ei ihan niin tunnetusta tai ei ainakaan monelle nykykuuntelijalle tunnetusta, niin tulisiko katsojia?

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­y­­m­f­­o­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#176978044

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Itse en aina niin välitä tällaisista artisteista ja bändeistä tehdyistä elokuvista, koska jos haluan tietoa jostain menen yleensä nettiin tai kirjastoon tai suoraan kuuntelen bändin tai artistin musiikkia, jos haluan tietää millaista se on.

      Yksi hyvä artistista tehty elokuva on kuitenkin Tina Turnerista kertova "What´s love got to do with it".

    • Anonyymi

      ITE HALUAISIN ELOKUVAT NÄISTÄ
      DAVID BOWIE
      ANDY GIBB

    • Anonyymi

      MÄ HALUAISIN TOLLASEN BOHEMIAN RHAPSODY TYYLISEN ELOKUVAN KYLLÄ NÄHDÄ

    • Anonyymi

      Mielestäni roisi aikuisviihde-elokuva näistä abboista olisi suberia. Ensin pariskuntina, sitten Bengt ja Björn kaksin, toisaalla Agatha ja Frida parina.

    • Anonyymi

      Abba nyt oli niin turha ”bändi” että niistä mitään elokuvaa kukaan kaipaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      185
      1549
    2. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      200
      1411
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1129
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      43
      833
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      720
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      711
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      700
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      36
      691
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      20
      646
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      617
    Aihe