Lehahdit kerran ihan punaiseksi

Mikä sulle tuli, nainen? Oltiin istumassa pöydän ääressä, siinä oli muitakin. Yhtäkkiä punastuit ja menit kiireellä vessaan katsomaan poskiasi. Tapahtumasta taitaa olla jo useampi vuosi aikaa.

Punaposkiselle menee.
1761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kakkahätä vaan tuli.

Äänestä

No, miepä sanon: tuli häpeä siitä että minäkö olisin niin vanhalle miehelle raskaana. Sitten yllättäenkin , omastakin halusta.

Häpesin sitä sanomista sitten niin paljon.

Äänestä

Yhteen aikaan minulle tuli näitä yhtenään, samoin kaikkea muuta ei niin kivaa. Nuo jutut avautunut nyt paremmin. Esim atooppinen ihottuma.

Äänestä
  • Ei ollut mikään atooppinen ihottuma, vaan selvä punastuminen. Totesi sen itsekin ja oli ihan syyttä nolona. Punastui varmaan vielä enemmän kun huomasi ja rupesi peittämään käsillään poskiaan.

    Äänestä

Eilen näiin kun joku nainen punastui😏tiedän nimenkin, mutta en tunne.

Äänestä
  • Mistäs se punastuminen?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Mistäs se punastuminen?

    Hän katsoi minua ja satuin juuri sen näkemään? Ihme juttu. Turussa.

    Äänestä

No kun sinä istut siinä vastapäätä ja tuijotti niin intensiivisesti silmiini❤️

Äänestä
  • Taisin tuijottaa muualle(kin). Siinä oli juttelua ristiin monen kanssa.

    Äänestä

Hän tietää tarkalleen miksi punastui, mutta ei taida tulla kertomaan.

Äänestä

Mulle käy monesti noin varsinkin jis enemmän ihmisiä . Joku ahdistus reaktio. Menen yleensä vessaan rauhoittumaan.

Äänestä
  • Nättiä tuo punastuminen. Tosi herttaista.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Nättiä tuo punastuminen. Tosi herttaista.

    Ei se edes ole. Enemmän mä olen siitä haukkuja saanut. Yläasteella haukuttiin punanaamaksi ja muutenkin jopa aikuisena. Sitten sitä alkaa pelkäämään että nyt punastun ja joku sanoo siitä jotain. Onneksi mitä vanhemmaksi tulee niin ei enää niin paljon punastele.

    Äänestä

  • Samaistun tähän jollain tavalla. Syvällä sisimmässä jotenkin häpeää itseä niin paljon, vaikka se ei varmaan näy ulospäin. Välillä kun aistii liikaa kaikkea, itseään ja häpeä nappaa taas otteeseensa, seuraa punastuminen. Onneksi tätä työstänyt jo pitkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Samaistun tähän jollain tavalla. Syvällä sisimmässä jotenkin häpeää itseä niin paljon, vaikka se ei varmaan näy ulospäin. Välillä kun aistii liikaa kaikkea, itseään ja häpeä nappaa taas otteeseensa, seuraa punastuminen. Onneksi tätä työstänyt jo pitkään.

    Ei minusta punastumisessa ole mitään hävettävää. Minusta se tekee naisesta tosi puoleensavetävän. Hänestä tulee inhimillinen ja tunteva, herkkä. Kaikki tosi hienoja ominaisuuksia. Tämä on iso plussa naiselle ehdottomasti.

    Tietenkin vahinko, jos nainen sen takia esim. rupeaa välttelemään kontakteja.

    Äänestä

Laskin intiaanin tutkimusmatkalle!

Äänestä

Voithan sinä nainen sanoa, ettet välitä, niin kuin et välitäkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä sulle tuli, nainen? Oltiin istumassa pöydän ääressä, siinä oli muitakin. Yhtäkkiä punastuit ja menit kiireellä vessaan katsomaan poskiasi. Tapahtumasta taitaa olla jo useampi vuosi aikaa.

Punaposkiselle menee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu