Ryhdyin vegaaniksi

Anonyymi-ap

Joulunpyhinä tuli Pattayalla syötyä kuuden kilon kinkku yksin, kämpillä tein jauhelihakastiketta ja perunaa, nakkiaamiaisia lihapullalla, pekonilla ja paistetuilla perunoilla, saksalaisia makkaroita dijon sinapilla ja sen sellaista.
Airbnb kämpän ulko-oven vieressä 20 metrin päässä on kioski joka tekee 60 THB kebabeja ja 80 THB hampurilaisia hiiligrillattuna. Niitä söin välipalaksi.

Alkoi mennä kroppa niin tukkoon lihasta että alkoi kuvottaa ajatuskin lihasta. Aloitin lihattoman tammikuun. Se päättyi tänään ja tähän https://aijaa.com/b1Vt8J
Taas maistuu! 2 viikkoa lomaa jäljellä. Vuoden sisällä 6,5 kuukautta Thaimaassa josta 4kk Pattayalla ja yhtään ei ole tullut aika pitkäksi.

PM

3

147

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerran oli eroottinen olo aimon kanssa... sillä ei seissy ni laitoin porkkanan perseeseen. Aimo näki mitä puuhasin huussissa ja kertoi naapureille että oon vegaani..
      Meinasin tulla hulluksi..

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1261
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe