Luontomatkailuun uutta

Tuli tämmöinen ajatus. Tehdään iso haaska jäälle Kontionkoulun eteen jäälle siten että koulun akkunoista voisi ihastella jäälle niitä eläimiä. Haaskaa ei tarvitsisi edes keväällä poistaa kun jäät veisi mennessään. Voisi kiinnostaa paikallisiakin eikä vaan etelän veteliä.
4144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä idea. Lämpimästä voisi töllätä. Sitten tarvitaan raatojen hommaajat. Possu on murha. Ei se maistu. Joku kani lavalle. Myös pimeänäkö laitteet.

Äänestä

Voisiko haaskan tehdä hyönteisproteiinista? Olisi ainakin tavallisuudesta poikkeava ja kaikki erilainen kiehtoo turisteja.

Äänestä

Aikamoisen loistava idea, samalla vois kieltää metsähaaskat kuolemantuomion uhalla.

Äänestä
  • Haaskoja täynnä joko Corolla tässä kylässä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tuli tämmöinen ajatus. Tehdään iso haaska jäälle Kontionkoulun eteen jäälle siten että koulun akkunoista voisi ihastella jäälle niitä eläimiä. Haaskaa ei tarvitsisi edes keväällä poistaa kun jäät veisi mennessään. Voisi kiinnostaa paikallisiakin eikä vaan etelän veteliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu