Nordea tahkoaa ennätyksiä jälleen. Lapun arvostus ei vielä näy tarpeeksi ja lapun hinta olisi 12,5€ todellisuudessa. Mitä pitempään korkoja nostellaan ja ahdinkoa tulee, sen paremmin Nordealla porskuttaa. Selvä pomppu lappuun tulossa viimeistään Helmikuun lopulla kun julkistetaan koko vuopden katsaus.
Dovrella jon nostetta ollut viimeiset pari vuotta ja vuoden tulosjulkistus 2.2. Selvässä nosteessa tulee olemaan tuokin lappu, arvo 70-75 senttiä.
T. vinkkivinkki
Nordea ja Dovere Group nosteessa
8
326
Vastaukset 8
- Anonyymi
Danske Bank toistaa Nordean 144 Ruotsin kruunun 12 kuukauden tavoitehinnan ja ostosuosituksen. Kruunun 10,66 vaihtosuhteella tavoitehinta on euroissa 13,5 euroa.
Eli tavoitehinta on noussut tuntuvasti.
T. vinkkivinkki - Anonyymi
Yhtiöiden tuloskunnosta ja osingonmaksukyvystä saadaan lisätietoa suuremmassa mitassa torstaina, kun muun muassa UPM, Nordea, Kesko, Cargotec, Konecranes, Valmet ja SRV julkaisevat tuloksensa.
Nordea on suurin osingonmaksaja ja kuulemma osinko nousee ennätystuloksen vuoksi
T. vinkkivinkki - Anonyymi
https://fi.investing.com/equities/dovre-group
Vahva osta, tavotehinta 75 senttiä, nyt 61,9 senttiä ja osinko tulis olemaan kuulemma 6 senttiä. 10% tuotolla 22% arvonnousu, arvolappu mun sanoakseni. - Anonyymi
"Lapun arvostus ei vielä näy tarpeeksi ja lapun hinta olisi 12,5€ todellisuudessa."
Eipä ole tuollaista hintaa Nordean osakkeelle vielä näkynyt.
"Selvä pomppu lappuun tulossa viimeistään Helmikuun lopulla kun julkistetaan koko vuopden katsaus."
Tilinpäätös julkistettiin jo 2.2. eikä mitään merkittävää pomppua ollut havaittavissa. - Anonyymi
Dovrelta tulee huomena 23.2 selvästi positiivinen tilinpäätös, jossa voidaan korottaa varmasti osinkoa. Lappu on nyt halpaa vielä, pitäkäähän lakeista kiinni. Viime vuonna lapun hinta oli 75 senttiä, nyt voi olla vähän enemmän.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/asumisartikkelit/a/929823bd-8499-427a-9f1b-0563d177aee7
Nordea tulee takomaan ennätystuloksen tänäkin vuonna- Anonyymi
Nordea tänään reippaassa alamäessa, pankkisektoreiden huhujen vuoksi.
Tänään -5 prossaa ja ensi viikolla korjaa takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197690Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!24632Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99614- 61609
- 42544
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515