Ihan nätisti annoit. Kunnioitan sitä. Toisaalta en nyt ollut kosimassa ainakaan vähään aikaan. Pikkuisen halunut jutustelua. Elämät menivät jo aikoja sitten ohitse. Eikä tarkoitus ollut mitenkään ressata tahi kiusata. Vanahana kun tulee kerrottua tosiasiat ja ihastumiset. Mutta niin kuin laitoin, en häirihe nyt enempää. Ehkä kymmenen vuoden päästä jotain ylläriä taas järjestän? Toisaalta jos joskus mieleesi tulee halu jutustella jostain, voit ottaa yhteyttä. Mutta tällä erää heippa.
Rukkaset tuli
11
723
Vastaukset
- Anonyymi
Joo
- Anonyymi
Mie en oo antanu kyllä yhtään mitään, että tiiät! En edes nätisti.
- Anonyymi
Noh, vielä perjantain kymysys, jos sallit? Olitko koskaan ihastunut minuun, vai olivatko muutamat tapahtuneet asiat vain sattumaa?
- Anonyymi
Meneekö nyt miehelle vai naiselle?
- Anonyymi
Ja rehellinen vastaus
- Anonyymi
Tekopyhä wannabe Mielisairas muusikko joka muka fiksu katu-uskottava Rokkari. Herra ylppö. Hei jännää.
- Anonyymi
Mie sain ja pakit ja moraalisaanan kaupan päälle! 😂
Sanon takasin että elä opeta äitiäs nu***maan!🤣
Rakkaus on ikuista, vain kohde vaihtuu. - Anonyymi
Olen pohtinut pari viikkoa tuota viestiäsi. En oikeastaan tarkalleen ottaen ole ihan varma, mitä tuolla ensimmäisellä lauseellasi tarkoitit?! Tiedän, ettet olisi valmis kosimaan enkä moiseen juttuun minäkään suostumaan.
Oikeassa olet, että elämät menneet jos ei vielä ihan kokonaan ohitse, niin ainakin parhaimmat vuodet menneet jättäen jälkensä meihin kumpaankin.
Olen miettinyt, jos vielä joskus tulisin jonnekin, mutta.. En tiedä. Muistatko vielä, kun sanoin joskus aikoinaan sinulle, että viet mielenrauhan..- Anonyymi
Noh, eräs teksti viestissään tokaisi, "minun elämä on nyt täällä". Eikö tuo rukkasilta kuulosta? Mielenrauha jutustelua en muista, oliko irli vai palstalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noh, eräs teksti viestissään tokaisi, "minun elämä on nyt täällä". Eikö tuo rukkasilta kuulosta? Mielenrauha jutustelua en muista, oliko irli vai palstalla?
Hei, en ainakaan minä ole kirjoittanut tuota lausetta.
Ihan kasvokkain oltiin, kun sanoin lähtiessäni tuosta mielenrauhasta liittyen sinun näkemiseen. Taidettiin jutella ekan kerran.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei, en ainakaan minä ole kirjoittanut tuota lausetta.
Ihan kasvokkain oltiin, kun sanoin lähtiessäni tuosta mielenrauhasta liittyen sinun näkemiseen. Taidettiin jutella ekan kerran..Arvelinnii ettei hän näitä lue. Tää on tämmöinen pitkän ajan etä ihastuminen (päälle 10v) Laittelin viestiä ja vähän muutakin hälle tuossa kesänlopulla, joskos pääsisi jutustelemmaan jottai juttuja kanssaan. On ollut pikkasen hiljasta nätimmän sukupuolen kanssa nykyisin ja muutenkin. Yllätys juttu oli ihan sen takia, että hän on hyvä työssään ja kaikessa tekemisessään. Ja ymmärrän hänen viimeisimmän viestinkin, uusi vakituinen työpaikka ja varmaan talokin siellä. Ehkäpä sen elämänsä sulostuttajankin löytänyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713921Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813119Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462153Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232123Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551925TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768