Siis ei hyvää päivää! Vieläkö armeijassa on rasisteja? :O Elämme vuotta 2023...

Anonyymi-ap

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/d810b66a-3a4b-4533-a88f-a3e7b1005947

Katsoin tuon kauden Naissotilaat ja mielestäni Milla oli paras tuon kauden naissotilaista. Hän osasi vetää palveluksen lopussa koulutusta nuoremmille ja teki mielestäni sen mallikelpoisesti.

Anne jäi mieleen siitä, että hän lähti armeijaan sillä asenteella, että johtajakoulutus on ainoa vaihtoehto. No hänellä ei mennyt käytännön suoritukset ihan putkeen ja hänet käskettiin laivakokiksi. Tuolla laivakokin tehtävässä hän sitten löysi itsensä ja vaikutti tosi rentoutuneelta ja iloiselta verrattuna alokasaikaan.

Hienoa, Suomen naiset!

3

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍

      💋 ­N­y­m­­­f­­­o­m­­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17701726c

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    • Anonyymi

      Riittää, että isossa porukassa on yksikin rasisti niin rasismia voi tulla vastaan. Muutenkin ihan hullua rasismia, koska kyseessä on suomalainen nainen, johon tämä on kohdistunut.

    • Anonyymi

      Hienoa että moktar katselee aloittajana naissotilaita. On ollut vähän epäselvää tuo identiteettikysymys trollista...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1837
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1772
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      11
      1317
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1121
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1084
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      775
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      637
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      630
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      607
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      566
    Aihe