Volkkarin ratissa on hauskaa rallatella. Kupla otsassa ja kupletti kielen päällä. Poimia korttelin ruusuja ja jakaa niitä seuraaville pysäkeille. Auton peiliin katsoessa ei näe itseään vaan halveksittavan lauman. Kunnes sattuu vahinko ja on otettava vastuuta pienistä takapenkkiläisistä.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Takapentin kuppipenkki kaikkien kuppien kukkia antaa,
peräpeilistä nähtynä vissiin pysähtyneisyyttä sylissä kantaa,
jalan alla talli pysyy, vauhtia riittää jos joku vain kysyy,
napsahtaa silloin vahinkonakki, kääntyykö takki vai lippalakki,
laumasta miestä, korvan taa märkää, sataako kuntaansa auraa vai härkää,
tyynnä silti aina kyntää eikä Vaasan yöhön ryntää,
kotina Turku, koirana Surku, auki kuin Matteus-passion urku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 382231
- 56726
- 41711
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne71532- 62502
- 42500
- 45500
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6487Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh25487Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16484