Palasin juuri ensimmäiseltä Maltan matkaltani ja viikko oli upea! Vahnhat kaupungit, kapeat kujat, kirkot ja talot, kauppojen ja ravintoloiden määrä! Voiko enempää toivoa. Retkeilimme paljon ja nähtävää riitti. Uimarantoja oli vähän ja nekin kivikkoisia, mutta me emme rannoista välitäkään. Uskoisin, että Maltalla on kaikille jotakin, niin vanhoille kuin nuorille! Ihastuimme saareen todella, vielä jäi paikkoja näkemättä eli menemme vielä uudelleen. Aika kallista toki oli, mutta niinhän on nykyään kaikissa EU-maissa. Pastat ja pizzat olivat kuitenkin ok hintaisia, välilä piti herkutella kalalla. Viiniä oli tarjolla edullisesta kalliiseen ja paikallinen olut hyvää.
Suosittelen lämpimästi muille paitsi ihan rantafriikeille!
Nyt on kokemusta
Teija
2
875
Vastaukset
- Rory
Maltalla on muutama hiekkaranta mutta ne ovat hieman kauempana Sliemasta. Linja-autolla toki niihin pääsee noin tunnissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334