Suoti ja pumppila lakkaa

Anonyymi-ap

Onko tosiaan näin, että vihdoinkin menee kiinni tämä ns. kahvila? Portsarille olisi ollut töitä siellä, pitäisi ulkona älämölöä pitävät hielle ja kuselle haisevat ukon rohjakkeet. Onneksi on muitakin paikkoja missä käydä kahvilla!

8

1826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Henkisen väkivallan tyysija koko paikka, joutaa sulkeutua

    • Anonyymi

      Ei kai sentään sulkeudu, harmi, jos niin tekee. Niin kätevästi on saanut piirakat sun muut ostettuu, melkeinpä uunituoreena, kahvilla en ole siellä istunut.

    • Anonyymi

      Missä sitten hevosmiehet rollaa

    • Anonyymi

      No Nesteellä tietysti, niinku tähänkin asti, ja kahvila se on Leipomokin. Puoti ja Sumppila on hyvä ostospaikka, älkää mollatko!

    • Anonyymi

      Ei joka kahvilaan riitä maksavia asiakkaita, muutama vuosi oli sellainen aalto että perustettiin khviloita, ruokapaikkoja nytkin niitä on ainakin 11 kpl

    • Anonyymi

      Ei mene kiinni, vaihtaa vain paikkaa.

      • Anonyymi

        Mistä saa yhtä hyvät tilat? Kylän parraalla paikalla, torin laidassa. Onko järkeä vaihtaa?


    • Anonyymi

      Siihen se naapuriin muuttaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      51
      3279
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      993
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      860
    4. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      790
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      18
      767
    6. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      724
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      24
      636
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      33
      625
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      42
      600
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      587
    Aihe