Apua Ukrainaan

Suomen lähettämät taistelumuonat ovat myynnissä paikallisessa tori. fi:ssä.
15180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No ostitko ? ...kun tunnut käyneen paikalla...

Äänestä
  • Thait vuokraa miesten asuntoja kk vuokralle kun ovat muualla tai matkoilla pitää rahat eikä ukot tiedä sitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Thait vuokraa miesten asuntoja kk vuokralle kun ovat muualla tai matkoilla pitää rahat eikä ukot tiedä sitä.

    Vuokraa miesten autoja peräkärryä eikä ukko tiedä.

    Äänestä

No kaikki avustustavara on myynnissä viimeistään kirppiksillä. Myös ruuat niiden kahviloissa. Osa on ryöstetty Venäjälle osa tossa Virossa. Thaimaat myy täällä tori.fi miesten tavaroita vuokraa pitää rahat eikä miehet tiedä sitä !!!!!

Äänestä

Kundit myy pakolais apu ruokaa kuin mafia pimeästi. No Viroon menee myös varastettua ja arabian asti.

Äänestä

Epäilemättä ovat, Ukraina on nyt Euroopan kankkulan rahakaivo hamaan tulevaisuuteen.

Äänestä

..sehä on sitten paikallinen rahtari vissiin onnistunut , joskus muinoin vastaanottaja ei uskonutkaan itselisättyä lähettäjän nimeä vaan soitti kyselyn...

Äänestä

Kehitysapurahoilla Namibiaan ostettu Yamaha -perämoottori nyt nettikone.comissa. Thaikut koplannu Viron mafian kanssa.

Äänestä
  • Oishan sillä ollunna tähellistä käyttövä seillä hiekka-aavikolla, mitä ne sen möivät, jopparit tietennii!

    Äänestä

Minä meinasin kerran antaa rahaa Tsudanin lapsisotilaille mutta ostinkin rahoilla itelleni viinaa joten tavallaan autoin heitä.

Äänestä

Minne ne solttupojat ovat hävinneet, keräsivät rahhoa veteraaneille, vielä jokunen vuosi sitten.

Äänestä
  • Katsos kun veteraanit alkaa olla kaikki menneet tuonpuoleiseen niin ommaan käyttöönkö kerräisivät?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Katsos kun veteraanit alkaa olla kaikki menneet tuonpuoleiseen niin ommaan käyttöönkö kerräisivät?

    Laki muuttui eivät saa enää käyttää heitä keräämisessä.

    Äänestä

Avustakaa tunnettujen järjestöjen kautta

Äänestä
  • Isoissa järjestöissä järjetön byrokratia jonka hoitoon katoaa 70-90% keräystuotoista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen lähettämät taistelumuonat ovat myynnissä paikallisessa tori. fi:ssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu