Voiko minulla olla adhd tai joku muu koska en pysty keskitymään asioihin jotka eivät kiinosta ja koulussa en paljoa saa tehtyä tehtäviä ja opettaja välillä käskee mennään luokan ulkopuolelle tekemään tehtäviä jos en saa paljoa aikaan luokassa ja välillä yksi opettaja tulee ottamaan pieneen koppiin opiskelemaan. olen muutekin aikaa saamaton. Ja unohtelen asijoita. mutta kukaan ei ole sanonut tai kysynyt mitään.
Onko minulla adhd
5
675
Vastaukset
- Anonyymi
Ei täällä maallikot voi tietää mikä sulla on mutta nuorena tulee kaikenlaisia kausia kunnes mikään hotsita..apua voi hakea koulun terveydenhoitajalta ja jutella ongelmasta tai hakeutua tk lääkärille kyllä ne ottaa vakavasti .
- Anonyymi
Mä tein ADHD testin ja se kertoi että mulla saattais olla ADHD. Ehkä sun kannattaa kokeilla samaa? https://adhd-tests.co/fi
- Anonyymi
No en ihmettele että mullakin ois tuo sama kun kerta suvussa kulkee toi kun esim veljelläni on se. Taipumusta siihen että on saamaton ettei saa aikaiseksi ei sitten oikein yhtään mitään vaan taipumus olla peiton alla makaamassa (kuin lahna konsanaan). Ei vetoa mihinkään, ei mielenkiintoa, vetelää, että koko ukko(minä siis) ihan vetelä tapaus eli ihan syntymästä asti ihan vetelä ja heikkohermoinen myös. ADHD todennäköisesti on. Tuskinpa kannattaa mennä ottamaan siitä selvää. Ihan hyvin on silti pärjätty sillai ettei liikaa kriisejä ole ollut, mut elämä on ollu sitä että usein en tee yhtään mitään.
- Anonyymi
isähän tuo välillä valittaa minulle "olet vain niin laiska".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1902630Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411198- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808