Ylen A-studioon otetaan vaan aina eduskunnan eturivin poliitikkoja. Miksi ei koskaan noita takarivin taaveja. Pääsis joskus Vaasan Jukkakin ruutuun viisauksia esittämään. Näille näkymättömille suuruuksille ylen pitäisi kehittää ohjelmistoon oma B-studio. Kyllä katsojaluvut nousis.
TAKARIVIN TAAVIT
10
282
Vastaukset
- Anonyymi
Ja vielä Ö-studio lisäksi niin sinuakin saatettaisiin haastatella.
- Anonyymi
Ö-studio muuten tuli neloselta joskus 90-luvun lopulla
- Anonyymi
Ei jatkoon.
- Anonyymi
Kansakoulun keskenjättäneillä ei ole asiaa kuin TV 7.
- Anonyymi
Kyllähän se on kuule niin että jos ei oo Ala-Aho tehnyt sanottavaa, niin ei sitä pääse esillekään, Näin se toimii.
Sieltä takarivistä on itse Ano tullut kun ei kelvannut Ala-Aholle.
Onneksi on vielä sentään jonkunlainen sananvapaus YouTubessa jota ei vasemmisto ole saanut kaapattua. - Anonyymi
Surkeilla kirjoituksilla Jukka vain vahvistaa taaviuttaan. Vanhakansa pruukas sanoa, että ei voi kauhalla vaatia, jos on lusikalla annettu.
- Anonyymi
Tuo Jukka on innokas hallituksen ja pääministerin haukkuja. Mutta Herra varjele meitä ja Jukkaa siltä, että Jukka joutuisi pääministerin, tai jonkun muun ministerin asemaan. Mutta Suomen ja suomalaisten onneksi kaikkivaltias Jumala estää sellaisen tapahtumasta.
- Anonyymi
eipä halla-ahoa kannata päästää kun kerran kolmessa vuodessa televisioon kun puhe on aina sama saa laittaa sen maahanmuutto teoria playbackille...uujee... mitä tulee kurkipotku mäkiseen ? en tiedä mitähän se sanoisi jos oikeen livenä pääsis televiissioon. äireelle terveisiä?
- Anonyymi
Tänään voi taaveja äänestää eturiiviin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437387
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512882Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1881847- 471541