Mies mikä on sinun lemppari

Tv-sarja? Ja elokuva? Saa olla myös suoratoistopalveluista.
33116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Prison break oli kyllä helmi, mutta jo nähty. Ajankohtaisista sarjoista korealainen taxi driver on hyvä. Leffoista It follows jäi mieleeni todella pelottavana ja ahdistavana kokemuksena mutta se oli silti omalla tavallaan mielenkiintoinen. Devil's pass kuuluu parhaimmistoon.

Äänestä
  • Minäkin tykkäsin tuosta Prison breakista aikoinaan tosi paljon! Muita nuista mainitsemistasi en ole tainnut vielä katsoa. ap

    Äänestä

No ei ainakaan Salatut elämät. Brittisarjat on hyviä. Avara luontosarjat. Elokuvat...

Äänestä

Vikings, vaikka ei kovin historiallisesti autenttista olekaan.

Äänestä

Vanha sarja 60-luvulta, prisoner. Nykyään vieläkin ajankohtaisempi. Leffoista punainen viulu.

Äänestä

Sehän oli tämä pieni haloo preerialla. Siinä oli näet nämä ingalsin perhe hevon kuusessa asumassa ja viddumainen kauppias kuzetti koko ajan.😅😅

Äänestä
  • Jos tämä televisiosarja sijoittuisi Suomeen, niin mikä paikkakunta olisi tälle oikea kuvauspaikka? Tuli vaan mieleen

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Jos tämä televisiosarja sijoittuisi Suomeen, niin mikä paikkakunta olisi tälle oikea kuvauspaikka? Tuli vaan mieleen

    Toi noi Rauma varmaan 😅

    Äänestä

  • Mitä tuo z joka paikkaan on?

    Pidämme Suomessa jokaista joka kirjoittaa z-kirjainta ilman kontekstista viittausta johonkin, ryysynä, pietarinryysynä tai ryysymielisenä eli ihmisten murhaajana.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Toi noi Rauma varmaan 😅

    Sovitaan näin, Rauma on muuten trauma Tampereen kielellä

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Sovitaan näin, Rauma on muuten trauma Tampereen kielellä

    Lenin-museoko siellä z-kirjainta viljelee??? Läntisen maailman ainoa lenin-memorial!!!! Tampere tappaa ukrainalaisia!

    Äänestä

Enpä tuota tösötintä paljon kattele, niin en seuraa sarjojakaan. Toki jos jotain katson, niin sen on joku dokkari, yleensä Natikalta siis.
Lempparileffoja on useampiakin, mutta kyllä se ai-nainen ykkönen on RIta Hayworth - Avain pakoon. Maailman paras leffa. Ikinä.

Äänestä

Sinäkö muIkunimijä päätät mistä minun lempisarja saa olla? Johan on tyyppi!

Äänestä

En katso mitään. Pelottaa kun olen niin tylsä että mitä tekisimme yhdessä naisen kanssa. Olen hiljainen pohdiskelija.

Äänestä
  • ja on kai se vähän outoa jos ei kiinnosta sarjat ja elokuvat. Olen liian outo sille naiselle.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    ja on kai se vähän outoa jos ei kiinnosta sarjat ja elokuvat. Olen liian outo sille naiselle.

    Mitä outoa noissa aiheissa on? Mä olen samanlainen mies kun mun aika ei riitä tv:n edessä lojumiseen eikä sellainen laiskuus ole mun heiniä.

    Äänestä

En katso sarjoja.

Äänestä

Areenasta katsoin Peaky Blindersin viimeksi.

Äänestä

Merilinja

Äänestä
  • Se oli hyvä sarja 70 luvulta. Perämies Baines, kapteeni Onedin...

    Äänestä

  • Mikä ihme? Never heard!

    Äänestä


En ole kuin jonkun harvan kerran kattonu töllötintä n. 2,5 vuoden sisällä. Ruotsalaisdekkarit on hyviä. Tosi harvoin nykyisin elokuvia katson. Useampia vanhempia hyviä.

Äänestä

Niin, ja luonto-ohjelmat ja dokkarit.

Äänestä

Mr Lotharin leffat on hyviä, niissä on jännittävä juoni

Äänestä
  • Niitä en ole koskaan katsonut, enkä aiokaan katsoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Niitä en ole koskaan katsonut, enkä aiokaan katsoa.

    Sama. Lothar on vanhainkotien suosikki.

    Äänestä

Vanhassa vara parempi. Seinfeld, Frasier ja South Park.

Leffoja ois joku 20 - 30 kpl joten en sano mitään. Punaisena lankana ehkä elokuvat jotka saavat herkistymään.

Äänestä

  • Lappeen Ranta ja professuurit...

    Äänestä


Molemmat yp tai ph... Tv:tä en katso ja ja leffoja en ehdi katsoa kun luen kirjoja.

Äänestä

Monia mutta tuo Karppi, pidin tuosta kyllä Deadwind englanninkielinen nimi tuolle.

Mutta elokuvista jäi mieleen tuo norjalaisten Troll, hyvin tehty hauska juttu missä vahingossa herättävät jonkin jättimäisen metsän peikon.

Peikkoja peiton alle!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tv-sarja? Ja elokuva? Saa olla myös suoratoistopalveluista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu