Mitähän meidän ensisuudelma tuntuisi?

Ajatteletko koskaan sitä?
601184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 60

Vanhimmat

Saa nähdä.

Äänestä
  • Meinaatko, että toteutuu?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Meinaatko, että toteutuu?

    Meinaan, ainakin se.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Meinaan, ainakin se.

    Hyvä sitten. Jään odottelee...

    Äänestä

Olen ajatellut sitä pyöriessäni iltaisin sängyssäni😪

Äänestä

All the time!

Äänestä

Mieheltä miehelle?

Äänestä
  • onko nää jotain cheekin unelmia

    Äänestä

onpas tääl paljon teitä suutelijoita, että en enää suutele ketään

Äänestä
  • suutaria suutelen

    Äänestä

Meille ei tuu semmoista. Koska en osaa. En tiedä mitä teen mutta jotain teen. Ihan turha minun on täällä roikkua ja toivoa että se nainen kävisi täällä kun en osaa mitään. Jos löytäisin hänet en tietäisi mitä tehdä.

Äänestä
  • Ehkä se tulee luonnostaan sitten. Jos vetovoimaa on, niin se yhdistää teidät kyllä😘

    Äänestä

  • Nykyisin on helppoa kun neuvot on kännykän etäisyydellä KVG.
    "Aloita rauhallisesti
    Kun huulenne kohtaavat, etene rauhallisesti ja lempein elkein. Paina huulesi helläsi kumppanisi huulia vasten. Tarkoitus ei ole säikäyttää miestä heti ensimmäisten suutelusekuntien aikana. Suutele ensiksi kumppanisi alahuulta, jonka jälkeen siirry hyväilemään myös seuralaisesi ylähuulta."

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ehkä se tulee luonnostaan sitten. Jos vetovoimaa on, niin se yhdistää teidät kyllä😘

    En tarkoittanut että en osaa suudella vaan että en osaa ylipäätään mitään, en myöskään suudella.

    Äänestä

En kyllä tuntemattoman kanssa kuolaa vaihda.

Äänestä

Pyörtyisin varmaan onnesta

Äänestä

Milloin voitais kokeilla?❤️

Äänestä

No viime aikoina on monesti käynyt mielessä.

Äänestä

Onko T miehelle?

Äänestä
  • Haha 😂 menkää nyt jo oikeaan elämään. Koittasitte edes. Sielä on hienoo ja kaikkee mielenkiintoista voi tapahtua.

    Äänestä

  • Ketä T kaipaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ketä T kaipaa?

    Tamperetta.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ketä T kaipaa?

    H naista kaipaan.

    Äänestä

T kaipaa elinkautista erään naisen kanssa

Äänestä
  • Kahleleikithän ne kiinnostaisivat.

    Äänestä

  • T-miehen kanssa on unessa suudeltu kerran. Muulloin hän on ollut unissani jossain taustalla. Sielläkin niin lähellä, mutta kaukana.

    Äänestä

  • Kuulostaa hyvältä 🖤

    Äänestä

  • Kuka on tämä tuomio?

    Äänestä

  • Hän kyllä ei ole elinkautishaveista ainakaan ääneen antanut mitään ymmärtää. 😁 Pikemminkin ehkä etsii ”vain” ystävää tai ehkä saataisi myös syvempää tutustumista hakea? Mistäs minä tiedän. Aika näyttää.

    Sen sijaan arvaan, että suutelu saattaisi vähän isommin villiinnyttää ja sitten kyllä painetaan luultavasti aika vauhdilla päätyyn asti. Pitänee siis hieman miettiä missä alkaa pussailemaan. 😉

    Äänestä

Varmasti hyvältä. Olen hyvä suutelija.

Äänestä

Varmaan leijuisin pilvissä. 🤭😆 N-nainen

Äänestä

I-naisella on todella seksikkään mehukkaan näköiset huulet.

Äänestä

Yhden A:n kanssa haluaisin kokeilla. Onkohan meillä kemiaa vai ei🤔

Äänestä
  • Naiselle vai miehelle?

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Naiselle vai miehelle?

    Miehelle menee

    Äänestä

  • Aatulle Miialta pusipusi.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Miehelle menee

    Kyllä meillä on..

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Kyllä meillä on..

    Toivottavasti. Pelottaa että mitä jos se kemia on vaan mun kuvitelmiani..? 🌪️

    Äänestä

  • Anonyymi00050 kirjoitti:

    Toivottavasti. Pelottaa että mitä jos se kemia on vaan mun kuvitelmiani..? 🌪️

    En ymmärrä miksi pitää omia toisen kommentti🙈

    Äänestä

Jäätelöltä & sorkkaraudoilta

Äänestä

Luulen, että se tuntuisi vatsassa saakka. Vähän samalta kuin menisi mäkisellä tiellä autolla ja ottaa vatsan pohjasta. Tai menet Särkänniemeen johonkin hurjaan laitteeseen ja se tuntuu koko kehossa. Sitä luulen sen olevan💋

Äänestä

Teistä en tiedä, mutta meillä se olisi semmoinen halaus ja herttainen pussaus. Enempää ei yleisölle kerrota!

Äänestä

En osaa suudella. Tuskin siis onnistuu.

Äänestä

Mene kotiin kasvamaan anonyymipalstata . Voi hyvää päivää

Äänestä

Mene kotiin kasvamaan ja lukeen prinsessasatuja.

Äänestä
  • Voisi lukeakkin. Se saattaisi auttaa tähän romantiikan nälkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00047 kirjoitti:

    Voisi lukeakkin. Se saattaisi auttaa tähän romantiikan nälkään.

    Niinpä, voi olla kivempia kuin pornosadut.

    Äänestä

Yhden S miehen kanssa haluaisin suudella ♥️

Äänestä

En ole ajatellut suutelemista kenenkään kanssa noin kymmeneen vuoteen.

Äänestä

Uskon jokaisen haaveilevan rakkaansa suutelemista. Olisiko se hetkessä syntynyt päätös vai jo pitempiaikaisen tutustumisen jälkeen? olisiko suudelma pidättyväinen vai rohkea ja "antaa mennä" tunnetta, hellyydellä unohdus ja huulien pehmeä kosketus. Rakasta ihmistä haluaa koskettaa hellästi ja arvokkaasti, olisiko se ujo mutta rohkeuden tulviessa rintaan, vaativampi mutta samalla varovainen. Maistuisiko suudelma mielikuville ja rakkaudelle? voisiko siirtää tunnetta toiselle ja hengittää toisen sydänelämää itseensä? Kuinka sellaisen voisi lopettaa.

https://youtu.be/hsLsb_Qp5XY

Äänestä
  • Täällä jos sellaisesta kirjoittaa niin se ensisuudelma on.....pitkän, kivisen, loskan ja hyisen viiman viitoittama tie. En kuvittele vaikka ehkä haaveilen hänestä..tulee jos on tullakseen mutta kenen kanssa suutelen lopulta ei voi tietää?

    Äänestä

  • Anonyymi00045 kirjoitti:

    Täällä jos sellaisesta kirjoittaa niin se ensisuudelma on.....pitkän, kivisen, loskan ja hyisen viiman viitoittama tie. En kuvittele vaikka ehkä haaveilen hänestä..tulee jos on tullakseen mutta kenen kanssa suutelen lopulta ei voi tietää?

    No mutta sitä paskaahan se elämä on. Kuitenkin sieltä rämmitään aina kuiville. Elämä on.

    Äänestä

  • Anonyymi00046 kirjoitti:

    No mutta sitä paskaahan se elämä on. Kuitenkin sieltä rämmitään aina kuiville. Elämä on.

    Just tuota tarkoitin. Ed.👍

    Äänestä

Kyllä siinä hampaat yhteen kolisis.

Äänestä

En.

Äänestä

Ajattelen hymyillen, himolla. Tiedoksi; rakastan valkosipulia💋💋

Äänestä

Varmasti ihanalta ja jännittävältä. Olen miettinyt monesti. Mietin sitä itse tilannetta, että miten se voisi tapahtua, kumpi uskaltaa tehdä sen aloitteen. Miten ja missä se voisi tapahtua. Mitä sen jälkeen tapahtuu.
Olisi ihana, kun saisi nukkua hänen kainalossa ja saisi illalla hyvän yön suudelman. Aamulla, jos ei olisi kiire minnekään, voisi rauhassa heräillä ja pötkötellä toisen kainalossa. Hipsutella ja suukotella.
Mietin näitä asioita todella paljon. Olen siinä tyhmä, kun haaveilen ja ajattelen kaikkia asioita todella paljon, mutta itse toteutus jää tekemättä, kun uskallus ei riitä. Mutta toivossa on hyvä elää, ehkä vielä joskus...

Äänestä

Ei miltään.

Äänestä

Sun täytyy varmaan suudella ennenkuin uskon sun olevan hän 😍😉🤭

Äänestä

En suutele vääräuskoisia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ajatteletko koskaan sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu