Entinen kuvaputki TV sanoi työsopimuksensa irti ja edessä on uuden hankinta. Osaatteko arvioida tippuuko LCD telkkarien hinta syksyyn mennessä? Minulla nimittäin on vanha värillinen matka-tv jota voisi käyttää hätätilassa kesän ajan kun kesällä tulee muutenkin katsottua niin vähän televisiota. Jos hinnat ei paljon enää tipu niin sitten voisi ostaa jo nyt keväällä. Suunnilleen tonnin saisi korkeintaan maksaa ja vaimo ei enää hyväksy kuin litteän TV:n.
Taulu-TV hintakehitys?
sanoi poks
41495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
verran,mutta kun tulee parempia ominaisuuksia niin hinta pysyy n. 2000 eur paikkeilla. Nyt saa jo 26 " alle 1000 euron, jopa 32 " 1300 eur. 42"plasmaa 1500 jne...osta vaan nyt , ei ne paljon halpene, on se niin HIENO
Oisko vinkkejä mistä kannattaa ostaa lcd tai plasma-tv? Itselläni on aikeissa osta 32" lcd, mutta myös 42" plasma, jos irtoo hyvä halvalla. Hintahaarukka on tossa 1000-1500e. Saako 42" plasman HDTV-tasoisena (WXGA resolla) tohon 1500e hintaan ja jos saa niin mistä?
Missä mielessä kuva on parempi 26 tai 27 tuuman lcd:issä kun uuden mallisissa 32" lcd:issä? Voisitko antaa esimerkkejä hyvistä alle 1000e 27" lcd-tv:istä? Hintaeroa ei ole kovinkaan paljon enää nykyään noiden kahden koon välillä.
hinnat tippuvat jatkuvasti, mutta lähinnä poistuvien mallien osalta. uudet mallit tuovat lisää ominaisuuksia joten niiden hinta tulee asettumaan nykyisten mallien kohdalle. jos tonni on kattona, niin joku poistuva 26" tai 27" on varmasti paras valinta. 32" kokoluokan halvimmat ovat tuossa tonnin tuntumassa, mutta useimmat nykyisin myytävistä 32" lituista eivät oikein kykene kilpailemaan kuvanlaadussa hyvän 26" tai 27" mallin kanssa. ehkä uudet valmistustekniikat tuovat tähänkin joskus muutoksen.
vahan alle 1200€.