optiguard turvakamera: onko tämä totta vai humpuukia

Anonyymi-ap

12

8210

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä haluaisin myös kuulla puoluettoman kommentit

    • Anonyymi

      Ylihintaista roskaa. Samaa "älylamppukameraa" myydään muualla netissä 23 eur/kpl. Eikä halpa ole hyvää tässä tapauksessa. Hyvä optiikka ja ohjelmistot maksavat.

      • Anonyymi

        Voisitko tarkentaa mielipidettäsi ja kertoa faktaa, mistä olet nuo "totuuden sanan" löytänyt.
        Ihan vaikka ranskalaisilla viivoilla - ja sitten vastineeksi sellainen laite (mielestäsi) joka on kohtuuhintainen ja toimiva. Kiitos. t. Pentti


      • Anonyymi

        Jännintä on se että laite on sammutettu ja

        sit se menee päälle itsekseen

        kuka sillä kattelee ja mihin ne tiedot menee

        herättää kyllä kysymyjsiä


    • Anonyymi

      Tuosta ei oikein selviä, mihin mahdolliset kuvat ja videot tallentuvat ?

    • Anonyymi

      Itse en ole saanut asennettua kyseistä mallia. Mainostavat että ilmainen käyttää. Sovellusta asentaessa on vailla luottokortin numeroa, ilmottaa että 5päivää ilmainen jonka jälkeen 49euroa kuussa.

    • Anonyymi

      Tyytyväisyystakuu
      Jos et ole tyytyväinen OptiGuard-kameraan, saat rahasi takaisin.
      Onko kameralla piilokuluja? Ei. OptiGuard on täysin ilmainen eikä sisällä piilokuluja.

      30 päivän tyytyväisyystakuu.
      Jos et ole tyytyväinen tuotteisiimme, hyvitämme sen sinulle! Lupaamme sen.
      OptiGuard - Maailman nopein ja helposti asennettava turvakame
      Nopea ja helppo asennus. Asennus on yhtä helppoa kuin hehkulampun asentaminen. Ei asennuskuluja. Ei jälkikuluja. Ei ylläpitokustannuksia.

      Paljon te lupaatte mutta ei taida mikään pitää paikkaansa.
      Ladatessa sovellusta tulee ilmoitus 5päivää ilmainen kokeilu jonka jälkeen 49e/kk. ELI EI OLE ILMAINEN KUTEN MAINOKSESSA LUVATAAN.

    • Anonyymi

      Älä vaan osta.
      Ei toimi ainakaan luvatulla hinnalla.
      Palautusoikeus oli myös ihan huijausta.
      Pyysin palautusohjeen- sain käyttöohjeen.
      Haluan rahani takaisin, mutta saas nähdä saanko.

    • Anonyymi

      Pelkkää pas... roskaa ne on.
      Alle 30 €urolla/kpl et voi saada laadukasta valvontakameraa 2-suuntaisella audiolla ja ilmaista sovellusta.
      Tietoturvariski on ilmeinen.
      UNOHTAKAA MOISET ROSKAT JA OSTAKAA KUNNOLLISET.

    • Anonyymi

      Juuri äsken näin tän mainoksen youtubessa. Jos tuollainen olisi, niin ehdottomasti tahtoisin, mutta vaikutti liian hyvältä ollakseen totta, ja näinhän se näköjään on!

      Ei kyllä pelitä vähän kalliimpikaan. Ostimme Airam SmartHome Kamera IP65, Wi-Fi-verkkoon mökille, mutta laitteen käytössä ollut ongelmia. Ensinnäkin kameran käyttöohjeita ei ole saatavilla ollenkaan. Airamin sivuilla on vain ohje Smart Home -systeemin lamppuihin, mutta ei tämän turvakameran käyttöön. Eikä löydy Airamilta asiakaspalvelua, mutta jonkinlaisen yhteystiedon mieheni löysi ja lähetti kysymyksen käyttöohjeista, sähköpostiin oli vastattu laittamalla se sama linkki, missä ohjeet Smart Home lamppuun. :D

      Mieheni kysyi myös, mihin se kamera tallentaa, kun mainoksissa luvattiin olevan pilveen tallentava malli. Siihen Airamilta vastatiin, että se tallennuspalvelu ei ole vielä toiminnassa... ??? Miksi meille myydään kamaa, mihin ei ole käyttöohjeita ja mikä ei toimi, kun ei ole struktuuri edes valmiiksi rakennettu vielä. Jätimme mökille sen kameran pihaa valvomaan ja kk-maksu menee wifistä, mutta emme nähneet valvontakameranäkymää kuin pari päivää mökiltä kotiin tultuamme. Nyt se on siis pimeänä. Pitää kai yrittää kuluttaja-asiamiehen kautta tuon laitteen palauttaminen. - Emme siis suosittele tuotakaan laitetta!

      Kuka tietää, mikä olisi hyvä valvontakamera mökille pihalle, joka myös tallentaisi?
      Koska nää ei pelitä, kelpaisi ihan tavallinen riistakamerakin, johon muistikortti. Kertokaa, missä olisi hyvä hinta-laatu-suhde!

      • Anonyymi

        Onko Airamkin nykyään jo kiinalaisen epäluotettava?


      • Anonyymi

        Burrell on hyvä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      65
      5791
    2. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      26
      4696
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      120
      3717
    4. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      5
      3550
    5. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      63
      3520
    6. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      67
      3407
    7. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      99
      2754
    8. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      83
      2622
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      23
      2542
    10. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      89
      2000
    Aihe