Niin kuin mä sua? Olet ollut mielessä tosi paljon, vaikka ei olla nähty pitkään aikaan. Jos vielä voisin, olisin valinnut sanani toisin. Mun sydän on välillä riekaleina kun mietin mihin on tultu.
Mies kaipaatko mua koskaan
Anonyymi-ap
31905
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Koskee n.500 000 ihmistä nuo sananvalinnat.
Minä olen muistanut sinut kipuna kiivaana
Suruna sielussain, valona yössä vain.
Nukuttaa
En mieti enää. Elämässä eteenpäin mennyt ➡️
Joskus tulee valittua sanat huonosti, mutta ei se kaikkea kaada. Jonkin aikaa voi olla paha olla, eikä pysty ajattelemaan järkevästi, mutta ainakaan itselläni se ei kestä pitkään. Minua jäävät kyllä myös vaivaamaan pahasti konfliktit tärkeiden ihmisten kanssa.
Minulla myös, jos joudun puolustuskannalle. Menin lähes paniikkiin tässä taannoin, kun tuli sellainen "yllättävä" tilanne. Ei pysty. Ja sivusta olen.
Kommunikoidessa voi tulla väärinymmärryksiä. Joskus ne kaataa suhteita ja joskus yhteyden löytäminen uudelleen lähentää entisestään. Anteeksipyyntö ja anteeksianto ei ole helppoja. Teoriassa todettua mutta käytännössä voikin vesittyä.
Kuinka pitkään aikaan ei ole nähty?
Tiedät senkissä olet hän
Miehelle!
Aika iso senkki tai pieni mies. Tuo kyllä kieltämättä on hyvä tunniste, toisin kuin "oikea tietää kyllä" eri variaatioineen.
Yli vuoteen ei olla nähty 🥺
Me ollaan miehen kansana kyl nähty viime vuoden puolella !
Näinpä juurikin. Yli vuoteen ei ole nähty. Harmillista.
Sydän riekaleina siitä 🥺
Onko sun nimen eka kirjain M?
Aloittaja
On..
Voisitko olla hän? Milloin tarkemmin näitte viimeksi?
Joulukuussa -21
Ota minuun yhteyttä vai eikö oo numeros kun suutuit ja poistit
Niin taisi käydä. Tuli olo, että suutuit niin paljon, että et halua kuulla musta enää mitään
Olet trans ukko väärällä palstalla! Mene pois!
En oo poistanut sun numeroa
Mutta tiedäthän, ei jo sanottua saa enää takaisin eikä tehtyä tekemättömäksi. Se on vaan niin ja vastuu on kannettava.
Sanoja ei saa takaisin se on totta. Mieli murtuu joka kerta, kun ajattelen sitä.
En ole pitkävihainen, vaikka joskus haluaisin olla. K mies
Ei ollut K miehelle aloitus. Tuo on hyvä piirre. Toki varmasti vaikuttaa se, miten on kokenut tulleensa loukatuksi. Jos pystyy hyväksymään keskeneräisyyden itsessään, on helpompi hyväksyä se myös toisessa. Puhumalla asiat yleensä selviää, jos siihen on halua molemmilla. Rakkautta on myös päästää irti silloin, kun huomaa, että toinen haluaa mennä.
Kyllä varmasti muistaa. Toivottavasti kohtaatte joskus.
Kiitos sulle sanoistasi!
Ota minuun sitten yhteyttä ja lopeta se valhtelu itselle ja muille
Ihan jokainen mies on jatkanut elämää jos ei pidä yhteyttä? Joten älkää jääkö kaipaamaan tuhlaatte vain turhaan omaa elämäänne.Se juna meni jo!
Näin oon ajatellutkin. Kaikki merkit viittaavat siihen. Kiitos muistutuksesta! Ei oo helppo unohtaa itselleen tärkeää, mutta toisaalta jokaisella on vapaus valita. Hän on valinnut mennä, silloin mun täytyy myös.