Miten me selviydymme tästä menetyksestä saadaanko tänne pikaisesti kriisiapuuu
Wasalandia romuläjä puretaan BYääääää
Anonyymi-ap
10310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vaasa hoiti huonosti Laiva ja satama liikenteen ja varsinkin kun antoi laivaliikenteestä pois Tax.myynin. Vaasaan tämä toi euroja huomattoman summan. Ei bussi liikenne
mielytä turisteja Härmän Huvipuistoon.Siinä paloi euroja Vaasalta.
Nämä Ministereiden saamat Lapinlumilta saamat ideat/ Idea-Barkin suuntaan Lapua-Kauhava-Härmä,niitä odotellessa,syövät vasalaisten veroeuroja.
Totta on että Waasalandia veti lapsiperheitä, ja vielä Rokki tapahtumat nuorisoa,'
Vaasalaiset hotellit kukoisti ja paikallisliikennekin/Taxeinee sai osansa,
Joilakin vain oli sormensa pelissä romuuttaa hyvät hankeet ja nyt sitä ei edes yritetä palauttaa vaikkapa tulevien Opiskelijoiden kesätyöpaikojen takia.
Waasalandian tilalla oli ennen KOKSILANDIA. Sähkön hinta saattaisi pudota jos palauttaisimme Koksilandian toimintaan ja kuluttajille vanhan lämmitys tavan.
olisko siinä tax myynnissä tullu joku byrokraattinen aikapykälä? en muista,toivottavasti joku muu muistaa? kai se osittain taas sitten vaikutti joo jotain ja sitten kun tuo puistot myytiin espanjalaisille..eipä kai niillä tainnut olla ajatus kun putsata pöytä.mutta muuten tuo edellinen on vähän vanhan muisteloa,oli joo ennen kaikki baarit täynnä ja hotellit,oli festari ym..taitaa vaan kuule olla vähän joka puolella sama ongelma? eikä eu-päästömääräyksille mitään voi täällä peräpohjolassa omalla luvalla tehdä?
Ilmaiset liput kaselemaan, kun tapahtuma tapahtuu.
Tulee kuulemma turvapaikanhakijoille asuntoja tilalle. Saa nähdä minkä värisiä ja muotoisia.
Aluksi oli hyvä huvipaikka, pikkuhiljaa pilattiin.
SE on sitä Ulkoistamista. Katsokaa nyt, ettei teitäkin Ulkoisteta : DDD
Eikö joku voisi tehdä valituksen. Tulis ees muutama vuosi jatkoaikaa. Kysykää seinäjoen valittajilta apua.
Eikö se ole kyltyyrihistoriallisesti tärkeä paikka. Valituksia ny rustaamaan.
Hyvä, kuka kerää?
Ilotalo tilalle , elämässä tarvii kivaa ja viihdettä. Tallinna niin kaukana......