Ennen savukkeet oli kovia ja kiinteitä. Nykyään savukkeissa on tyhjiä kohtia ja niissä on selvästi vähemmän purua kuin ennen.
Painelemalla savuketta varovasti voi tuntea nämä tyhjiökohdat. Onttoihin kohtiin savukkeen palaessa, kekäle aina putoaa ja aiheuttaa vaaratilanteita. Kekäle saattaa pudota vaatteille, tai muulle palonaralle materiaalille. Itsellä on jo monesti, kesken savukkeen palamisen, onttoon kohtaan ehtiessään, pudonnut kekäle. Mitä tässä säästetään, jos savukkeisiin jätetään tälläisiä onttoja kohtia?
Savukkeet puruvajaita
7
311
Vastaukset
- Anonyymi
Jotta tupakoija ei sais niin helposti keuhkosyöpää.
- Anonyymi
Tiedät kyllä vastauksen. Kuhan vaan täällä temppuilee. Entäs jos lopettaisit?
- Anonyymi
Olin faijan kaa laival ostamas tupakkaa ni yhes askis oli vaan 18 tupakkaa muis 20.
- Anonyymi
Olisit iloinen.Keuhkosyövän mahdollisuus laskee kun ei polta niin paljon.
- Anonyymi
Ihan hyvä asia. Laitaa sinutkin miettimään kanattako tuhlata rahat ja terveys tupakkaan? Kun on mahdollisuus saada SV-lääkket tupakoinnin lopetus Lääkäreiltä julkisen puolen ja yksityisen. Etkä hetkeäkään kärsi siitä ettei kädessäsi ole tupakkaa enää koskaan.
- Anonyymi
Aivan totta. Esim. 24 savukkeen Chesterfield askeissa melkein kaikki tupakat ovat "tyhjää täynnä". Sen verran on tietysti puruja, että pysyvät jotenkin koossa.
- Anonyymi
Kasvata cannabista tiukat sätkät aina
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462444
- 1751681
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6865- 68851
- 59815
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745