Sota syntia vastaan ei synnissä siinneellä ja synnissä elävällä onnistu.

Anonyymi-ap

Synnin voittajia on vain YKSI, - Jeesus Kristus.

Henkilö joka ei tiedä tekevänsä tuhannen syntiä päivässä, elää täysin pinnallisessa syntikäsityksessä. Sotii kuutta perkelettä vastaan seitsemänne seuloessa silua kun mylly jyviä. Eihän omavanhurskaus saatanasta synnin voittajaa tule, vaan ihminen jää valheen vangiksi taistelemaan omassa voimassaan.

Tällaisesta pinnallisesta syntikäsityksestä käsin ei myöskään uskonvanhurskaus, eli vapauden täydellinen laki kirkastu ihmiselle.

Seksuaalisuutensa kanssa taisteleva, (kukapa syntinsä tunteva ei taistelisi), on syytä muistaa ne 999 muuta syntiä, joita hän päivässä tekee virtanaan. Tätä kautta avautuu tuo täysin mahdoton kuvio, jossa koko ajan etsitään mahdollisuutta ylpeillä synnittömyydellään ja ruoskia muita tuomioillaan.

Elävä synnintunto on Jumalan lahja, joka koko ajan kurittaa imistä KRISTUKSEN TYKÖ, KRISTUKSEN VEREN PESOLLE, ARMOISTUIMELLE, - USKOMAAN ITSENSÄ SYNTISENÄ YKSIN JUMALAN ARMOSTA KRISTUKSEN TÄHDEN AUTUAAKSI!

Tähän on pitkä koulutie. Niin kauan kun ihmisessä itsessään on ripekkin sellaista vanhurskautta, johon hän voi turvata, ei uskon vahurskaus avaudu. Osamasukristillisuus jatkuu toiveineen ja pettymyksineen, ja aina on viittä vaille vanhurskas.

Jokin puuttuu, olkoon tämä puuttuva sitten vaikka tämä erään henkilön valittama kerskailtava seksuaalinen puhtaus, tai mikä muu ansaittu puhtaus hyvänsä!!!

4

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet KOKONAAN syntinen, olet maailman onnellisin ihminen. Eikö olekkin aivan ihmeellinen paradoksi, kokonaan syntinen on Kristuksessa Jeesuksessa täydellisesti pyhä, puhdas ja vanhurskas.

      Portti tähän vanhurskauteen joka lahjana ilman ansioita tulee, on AHDAS. Ahdas se on siksi että lihamme ei suostuisi millään KOKONAAN syntiseksi, kuolemaan tuomituksi. Aina joku sisällä vakuuttelee, (piru), että onhan sinulla sentään sitä ja tätä. Ei ole mitään, älä suostu kuuntelemaan ja uskomaan saatanaa, vaan pakene sinne missä saat träydellisen vanhurskauden vaatteen lahjaksi. Jeesuksen Kristuksen verihaavojen turviin!! Anna Kristuksen veren puhdistaa syntisi.

      • Anonyymi

        Voiko tuon tehdä esimerkiksi kotona yksin ollessaan, vai tarkoittaako tuo "pakene sinne missä saat täydellisen vanhurskauden vaatteet lahjaksi" jotakin tiettyä fyysistä paikkaa?

        Olisi hyvä kirjoittaa rehellisen avoimesti, väärinkäsitysten välttämiseksi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko tuon tehdä esimerkiksi kotona yksin ollessaan, vai tarkoittaako tuo "pakene sinne missä saat täydellisen vanhurskauden vaatteet lahjaksi" jotakin tiettyä fyysistä paikkaa?

        Olisi hyvä kirjoittaa rehellisen avoimesti, väärinkäsitysten välttämiseksi?

        Tiedät kyllä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      89
      3554
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      3093
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      56
      3054
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      61
      2875
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      64
      2700
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      54
      2697
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      61
      2424
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2281
    9. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2132
    10. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2128
    Aihe