Miten savuttan pohjan jo nyt että vältyn turhiltta kärsimyksilttä?

Anonyymi-ap

Pe 13.01.2023 ei mikän mennyt huonosti vain kaikki meni hyvin kuten normalisti ja ilalla meni kaikki ihan loistavasti eli rupesin ihmettelemän että miten tämä muuka oli epäonnen päivä mutta nyt minä hokasin että mikä asia just sillä päivällä meni pilalle no just se kun kaveri sanoi että nyt natsa adhd lääkkeeittä ja sinä ne ongelmat vasta alkoivat nimitäin niistä tule kymppi olo jopa niin että suostu tekemän mitä tahansa että nittä saa eli raha asiat mene ihan pilalle eli ajatelen että olisko ollut parempa jos elämässä ei ikinä olis kokeillut mitän mutta ajatelin että sekän ei olis ollut hyvä koska olisin joka tapauksessa kokeillut sauna olut kun sittä saa kaupasta ja se on ihan laillista mutta totesin että se vasta olisi vielä huonompi idea koska alkoholin vasta ihastun alusta lähtien jopa niin että suostun tekemään mitä tahansa että saan alkoholia mittä on paljon kurjempi kun adhd lääkkeet sittä tule kankkunen ja vina kramppit ja delirium tremens mutta silti sittä ajatele että se on parasta koko maailmassa jos ei ole ikinä mitän kokeillut mutta vuonna 2000 olin sannut tarpeksi alkoholista kun olin ihan pohjalla ja päätin että en ikinä enä koskan alkoholia ja olen nyt ollut 22 vuotta raitis alkoholisti eli minulla on hyvä selkäranka alkoholin nähden mutta noitta adhd lääkkeeittä en pysty lopettaman tai olla ilman minä en ole sannut niistä tarpeksi enkä ollut niistä tarpeksi pohjalla että olisin päättänyt kokonan lopetta ne adhd lääkkeet eli nyt vain odottan sittä että saan tarpeksi adhd lääkkeeistä ja vajoan ihan pohjalle että pättän ne kokonan lopetta mutta parempi olis jos sen pohjan savuttaisi jo nyt kun asiat vielä ovat suhtkot hyvät eli ei tarvitsisi vajota niin syvälle ennen kun on savuttanut pohjan ja sannut niistä tarpeksi ja pättänyt lopetta ne kokonan eli miten savutan pohjan jo ennen kun vajoan tarpeksi syvälle että säästyn turhaltta kärsimykselttä?

6

1225

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on just se heikko taloudellinen tilanne ja se että raha asiat mene pilalle mitä pelasta käyttäjän että hän elä kauemmin eikä käyttä kohtuttomia määriä eli se on just niin että jos alkoholisti tai muu käyttäjä olisi miljonääri niin hän olisi jo ajat sitten kuollut joten se heikko taloudellinen tilanne pelasti minut että en kuollut alkoholin on myös lottossa päävoitton voittajia millä koko pää voitto on mennyt aineisin koska jos käyttät aineitta niin se rahan tarve on loputon ja he sano että se jätti voitto oli pahin mahdollinen asia mitä heille on tapahtunut.

    • Anonyymi

      Minä tiedän yhden pappin jolla oli omakotitalo ja kaikki mitä elämän kuulu sitten hän retkahti ja menetti nopeasti kaikki ja oli katkolla ilman asuntoa ja hänet potkaistin ulos katkoltta kadulla ja hän käveli kadulla kun yksi pappi joka hän tunsi ajoi autolla hänen ohi ja pysähtyi ja kysyi haluatko tulla päihde kuntoutuksen kristillisen kortesjärven kan kotin ja hän sanoi että haluan kun ei ole paikka minne mennä ja pappi vei hänet sihen kristillisen kan kotin ja hän sanoi kun hän pääsi perille että on tämä kortesjärven kan koti ja jumalan rakkaus loputon eli hän oli minun tuttu.

    • Anonyymi

      Ei saa tuomitta se henkilö mitä jää kinni kan kotin huumeiden käyttöstä ja myynistä ja saai monta vuotta linna koska ihmistä ei saa hylätä ja sittä tuomitsemisesta sen verran että hän joka ei ole mitän tehnyt heittäkön ensimäsen kiven eli hänet ei saa hylätä koska juuri nyt kun hän on monta vuotta linnassa niin hän eniten tarvitse jumalan loputon rakkaus.

    • Anonyymi

      Se oli yksi työntekijä mutta jumala ei tuomitse ja hänellä on loputon rakkaus ainoastan hänen armosta me pelastumme eli just se että ei tuomitse ja on loputon rakkaus on jumalan armo.

    • Anonyymi

      Tämä uusi hoitokoti missä saa käyttä on pahin mahdollinen asia mitä minulla on koskan tapahtunut jos ei tiedä mistä saa taai jos ei ole raha niin se pelasta minut eli tämä on pahin mahdollinen asis mitä minulle on koskan tapahtunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2284
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      85
      1513
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      958
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      745
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      682
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      666
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      637
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      602
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      598
    10. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      42
      562
    11. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      559
    13. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      556
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      138
      521
    16. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      504
    18. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      500
    19. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      54
      498
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      490
    Aihe