Exäni on juoppo isä

Anonyymi-ap

Ja pahinta on, kun hän kieltää kaiken, valehtelee kaikesta, on niin välinpitämätön ja kuitenkin luulee olevansa kaiken yläpuolella.

Nyt hän oli ollut lastensuojelun tiloissa humalassa. Haistoin alkoholin ja soitin poliisit. Hän puhalsi 0,59 promillea. Hän oli autolla ajanut humalassa, nuo promillet olivat ehtineet laskeajonkin verran, ennenkuin poliisit tulivat paikalle. Ja hän olisi ottanut lapsensa ja lähtenyt ajamaan, jos en olisi soittanut poliiseja.
Kuitenkaan hän ei menettänyt korttiaan.

Hän ei tuotakaan asiaa ole millään tavalla pahoitellut tai myöntänyt olevan väärin. Vähättelee ja väittää kaiken olevan valhetta, kun kävimme lastenvalvojalla juttelemassa.

Lapset ikävöivät hänen luo, mutta hän ei suostu valvottuihin tapaamisiin.
En uskalla päästää lapsia hänen luo, koska siellä on ollut myös pahoinpitelyä toista lasta kohtaan. Ja tätä juomista.

Mitä sinä, joka olet alkoholisti, ajattelet tälläisestä?

4

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ps. Tuskinpa alkoholistit tätät sivustoa käyttää ja lukee ihmisten ajatuksia aiheesta tai :Alkohooli ja tupakka riippuvuudesta. He molemmat ovat itsekkäitä kinni rippuvuuksistaan!On vain heidän maailma ja ei muiden.Vaikka nin tupakoitsijoille,alkoholin ja humeiden käytäjille on tarjolla apua ja kaikille SV läkkeitä päästäkseen rippuvuudesta eron ilman vieroitus oireita!

      • Anonyymi

        Joo. Ei ainakaan minun juoppo exäni lukenut mitään tästä aiheesta, koska ei hän tunnista ongelmaansa, vaikkakin on jo ongelmansa kanssa pitkällä. Ei alkoholistia muutenkaan kiinnosta muut tai muiden tunteet, vain viinalla on väliä. Alkoholistit ovat äärettömän itsekeskeisiä ja heiltä puuttuu täysin empatiakyky. Exäni esimerkiksi kuvittelee, että minulla menee nyt erinomaisen hyvin eron jälkeen ja ettei hänen tekonsa ja toimintansa ole jättänyt mitään jälkiä, vaikka tässä on vielä pitkä suo rämmittävänä.


      • Anonyymi

        Monesti syyt ovat päihteiden käytöstä johtuvia


    • Anonyymi

      Juopot ovat kovia puhumaan mutta vähän lukemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      162
      4093
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2403
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2121
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1282
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1240
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1139
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1092
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      100
      908
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      830
    Aihe