Voi perkele näitä postin touhuja. Mikä helvetti siinä on, ettei niitä lähetyksiä voi tuoda tuohon lähelle. Kyllä sinne hyllyille mahtuu. Pelkkää asiakkaiden kiusaamista koko touhu.
Postin touhut
12
67
Vastaukset
- Anonyymi
On menny postit erikoiseksi. Minä menin hakemaan postia viime viikolla, niin kesken kaiken iski kova kakitus. Puotin sitten postilaatikolle kakit. Oli vielä aikamoinen ripulivelli. Aika kaunin näköinen velli oli siinä lumella.
- Anonyymi
Mitäpä sinulta, kroonikko *askiaiselta voi odottaa kuin pelkkää *askaa, asiaan kuin asiaan.
- Anonyymi
On sulla jalat. Ota vuoteesi ja käy!
- Anonyymi
Otanpa hyvinkin. Eihän tuo mennyt kun 8 kilsan päähän. Lähin noutopaikka olis tuossa 400 metrin päässä, mutta postin tollot ovat postin tolloja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otanpa hyvinkin. Eihän tuo mennyt kun 8 kilsan päähän. Lähin noutopaikka olis tuossa 400 metrin päässä, mutta postin tollot ovat postin tolloja.
No 8 km on kieltämättä jo liikaa. Meillä yleensä menee pitemmän kaavan kautta joulun aikaan :(
- Anonyymi
pOSTI TULI KERRAN NIIN OLI VAIN HUONOJA LEHTEJÄ. eN LUKENA NIITÄ VAN LAITON NE NAAPURIN LAATIKOON.
- Anonyymi
Oli ketjun aihe mikä tahansa, niin kakkirakki ilmestyy sinne räkättämään paskaa - sananmukaisesti
- Anonyymi
Kakkirakin räkätys kertoo palstan tason
- Anonyymi
Karjalainen on siirtänyt tahvon naisen toimituksesta. Ehkä lehteen palaa nyt sananvapaus. Kakkirakin räkätystä ei sallita.
- Anonyymi
Tokihan kakkirakki saa räkyttää mutta muut kirjoittajat ei saa käyttää sanaa *askiainen.
- Anonyymi
Kakkiasia on tärkeä aihe ja on ihanaa kun kakin ihanuudesta ja kakin rakastamisesta kirjoitetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakkiasia on tärkeä aihe ja on ihanaa kun kakin ihanuudesta ja kakin rakastamisesta kirjoitetaan.
Kakkiaisella taitaa olla lapsuudessa tapahtunut jotain tosi järkyttävää. Haluaa jatkuvasti palata lapsuuden maisemiin.
Suosittelisin kyllä täyshoitoa jossain turvallisessa paikassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16910352- 552823
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan812549- 852371
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472104Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2431952- 441402
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131395Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873