Voi perkele näitä postin touhuja. Mikä helvetti siinä on, ettei niitä lähetyksiä voi tuoda tuohon lähelle. Kyllä sinne hyllyille mahtuu. Pelkkää asiakkaiden kiusaamista koko touhu.
Postin touhut
12
100
Vastaukset
- Anonyymi
On menny postit erikoiseksi. Minä menin hakemaan postia viime viikolla, niin kesken kaiken iski kova kakitus. Puotin sitten postilaatikolle kakit. Oli vielä aikamoinen ripulivelli. Aika kaunin näköinen velli oli siinä lumella.
- Anonyymi
Mitäpä sinulta, kroonikko *askiaiselta voi odottaa kuin pelkkää *askaa, asiaan kuin asiaan.
- Anonyymi
On sulla jalat. Ota vuoteesi ja käy!
- Anonyymi
Otanpa hyvinkin. Eihän tuo mennyt kun 8 kilsan päähän. Lähin noutopaikka olis tuossa 400 metrin päässä, mutta postin tollot ovat postin tolloja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otanpa hyvinkin. Eihän tuo mennyt kun 8 kilsan päähän. Lähin noutopaikka olis tuossa 400 metrin päässä, mutta postin tollot ovat postin tolloja.
No 8 km on kieltämättä jo liikaa. Meillä yleensä menee pitemmän kaavan kautta joulun aikaan :(
- Anonyymi
pOSTI TULI KERRAN NIIN OLI VAIN HUONOJA LEHTEJÄ. eN LUKENA NIITÄ VAN LAITON NE NAAPURIN LAATIKOON.
- Anonyymi
Oli ketjun aihe mikä tahansa, niin kakkirakki ilmestyy sinne räkättämään paskaa - sananmukaisesti
- Anonyymi
Kakkirakin räkätys kertoo palstan tason
- Anonyymi
Karjalainen on siirtänyt tahvon naisen toimituksesta. Ehkä lehteen palaa nyt sananvapaus. Kakkirakin räkätystä ei sallita.
- Anonyymi
Tokihan kakkirakki saa räkyttää mutta muut kirjoittajat ei saa käyttää sanaa *askiainen.
- Anonyymi
Kakkiasia on tärkeä aihe ja on ihanaa kun kakin ihanuudesta ja kakin rakastamisesta kirjoitetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kakkiasia on tärkeä aihe ja on ihanaa kun kakin ihanuudesta ja kakin rakastamisesta kirjoitetaan.
Kakkiaisella taitaa olla lapsuudessa tapahtunut jotain tosi järkyttävää. Haluaa jatkuvasti palata lapsuuden maisemiin.
Suosittelisin kyllä täyshoitoa jossain turvallisessa paikassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3499339Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865809Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3575392SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden893782Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33202Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662763Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal692728Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52533Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72468- 1132436