Kohta voit vaihtaa ilmoitusasiana sukupuoltasi kerran vuodessa, mahtavaa.
Translaki tulee, oletko valmis!?
Anonyymi-ap
16186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei enää hullumpaa voi olla!!!!
Valmiina ollaan, pääsee ihan netti ilmoituksella naisten puolelle saunaan.
Sitä kaikki vihervassari ja kokoomusnaiset odottaa kun alkaa transmiehet tunkea samaan saunaan :)
Höpöhöpö - kyllä taas huomaa, miten asiaan on "perehdytty" Ihan niin kuin persu konsonaan
Mitä sitten? Keneltä tämä on pois? Ei keneltäkään, mutta toki aina löytyy valittajia, jotka valittavat valittamisen ilosta ja erityisesti siksi, kun ei ymmärrys riitä asioihin.
Näin juuri. Juntit ei tajua että kyse on loppujen lopuksi ihmisoikeuksista.
Pitää olla niinkuin tähänkin saakka eli yhteiskunta pitää henkisesti häriintyneiden puolta eikä anna kenenkään vapaalla ilmoituksella vaihtaa sukupuolta koska ei se sillä todellisuudessa vaihdu yhtään mihinkään.
Siinä ei ole mitään ymmärrettävää miksi pitää säätää laki joka antaa mahdollisuuden vaihtaa sukupuolta vaikka useamman kerran ilmoitusasiana. Epäterveempää ajatusta tuskin on olemassa?
En ole valmis koskaan tuollaiseen sekopäiden juttuihin. Ihan kun Suomessa ei olisi oikeita asioita vaan eduskunta miettii translakia. Jo heti tuollaiset pitää heittää roskiin.
PTHYIIIII
On tämä maa sekaisin..
On koska sellainen hallitus.
Kaania kuskit on transsuja!
Kyllä kokoomus on mahtava puolue - sai muutettua trans-lakia siten, että sukupuolta voi vaihtaa vain kerran vuodessa. Tämä on suuri saavutus johtavalta porvaripuolueelta. On meillä kuitenkin Kainuussa kunnon kansanedustaja kepusta, Tuomas Kettunen, näyttää kannattavan trans-lakia, veti maton alta kokoomuksen kainuulaisilta ehdokkailta.
Sukupuolta pitää saada vaihtaa joka viikko transuksi vaikka Kuhmossa. On tekojen aika! Palvilihalinkkua tarjolla viher trans Kepun teltalla!!!
Kuaniassa kaikki sateenkaaren värit , liekkö kyyvissä pride juustova😂
Translakia ei tarvitsis muuttaa.