Reunalla pelkät hiekkasäkit on terästä heikompi suoja jos luoti tulee viistosti ja vain osa hiekasta on luodin tiellä. Teräs pysäyttää luodin paljon lyhyemmällä matkalla, joten reunan ongelma on pienempi.
10 cm tai 20 cm aukon reunus teräksestä sopii. Samasta rakenteesta osa voi pitää hiekkaa paikallaan ja paksumpi levy voi olla aukon reunusta. 5 mm levy hiekan pitämiseen aukon päällä ja sivuilla, ja 15 mm levy luoteja varten.
Tarvitaan monia erilaisia. Tämä sopii hitsauksen harjoitteluun. Muista töistä jääneet hukkapalat voi kelvata.
Osa niistä voi olla tarkoitettu osissa kannettavaksi kun kokoonpano tapahtuu asemassa.
Teräksinen ampuma-aukko poteron ja juoksuaseman yhteyteen
Anonyymi-ap
1
133
Vastaukset
- Anonyymi
Tuota noin, mikä on tarkoituksesi näillä aloituksillasi ? "Ideasi" ovat vanhoja 60-120 vuotta sitten käytettyjä, toimivia systeemejä toki vieläkin olemassa.
Osaa "ideoistasi" on testattu jo ammoin ja toimimattomina, liian kalliina, huonon hyötysuhteen tai "mahdottomuuden" vuoksi hylätty.
Siis mikä on pointtisi ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20711903- 298218
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.596323Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1775247- 574978
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai504518Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1184432- 1193926
- 823415
- 531957