Usein tulee vastaan tesloja joissa toinen tai molemmat lamput näyttävät ylös eli häikii tai on pitkät päällä vaikka ajavat jonossa.
Lamppuvikaa
4
383
Vastaukset
- Anonyymi
Tai sitten on mukautuvat ajovalot. Pimentää vastaantulijan ja edellä ajavan kohdan, mutta näyttää muualle pitkillä.
- Anonyymi
Ominaisuus on tuntematon Teroille. Sitä ei löydy Toyotan varustelistalta.
- Anonyymi
Siis tesla tulee vastaan jonossa ja auton toinen lamppu on todella kirkas ja häikii, toinen lamppu palaa normaalisti, joskus taas vastaantulevan teslan molemmat lamput paistaa suoraan silmiin kuin olisi pitkät päällä, tämäkö on siis joku teslan hieno ominaisuus? Ei kai jonossa ajaessa voi olla edes pitkät päällä. Parin viikon aikana tullut kolme tuollaista vastaan, no onhan niitä tesloja paljon liikenteessä muutenkin.
- Anonyymi
Tesloissa valitettavan helppoa säätää valikosta valojen korkeuksia, johtui varmaan siitä.
Keväällä 2024 tulleen OTA- päivityksen myötä uudemmissa käytössä matrix ledit, eivät enää häikäise vastaantulevia eivätkä edellä ajavia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak453927Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka222975- 322540
- 321869
- 521454
Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua
Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas4441420Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?
Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode431383- 371260
- 531180
Mitäs mieltä
Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho161165