Lamppuvikaa

Anonyymi-ap

Usein tulee vastaan tesloja joissa toinen tai molemmat lamput näyttävät ylös eli häikii tai on pitkät päällä vaikka ajavat jonossa.

4

426

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai sitten on mukautuvat ajovalot. Pimentää vastaantulijan ja edellä ajavan kohdan, mutta näyttää muualle pitkillä.

      • Anonyymi

        Ominaisuus on tuntematon Teroille. Sitä ei löydy Toyotan varustelistalta.


      • Anonyymi

        Siis tesla tulee vastaan jonossa ja auton toinen lamppu on todella kirkas ja häikii, toinen lamppu palaa normaalisti, joskus taas vastaantulevan teslan molemmat lamput paistaa suoraan silmiin kuin olisi pitkät päällä, tämäkö on siis joku teslan hieno ominaisuus? Ei kai jonossa ajaessa voi olla edes pitkät päällä. Parin viikon aikana tullut kolme tuollaista vastaan, no onhan niitä tesloja paljon liikenteessä muutenkin.


    • Anonyymi

      Tesloissa valitettavan helppoa säätää valikosta valojen korkeuksia, johtui varmaan siitä.

      Keväällä 2024 tulleen OTA- päivityksen myötä uudemmissa käytössä matrix ledit, eivät enää häikäise vastaantulevia eivätkä edellä ajavia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 143
      1860
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      302
      1284
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      939
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      263
      674
    5. 33
      601
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      601
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      253
      601
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      553
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      502
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      482
    Aihe