digikuvan pvm muutos

Miten voi muuttaa kuvauspäivämäärän digikuvan oheistiedostoon. Mun Minolta dimage F100 unohtaa asetukset välillä paristoja vaihdettaessa, ja nyt on t-koneella joissain kuvissa vääriä päiviä.
1412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mbnet.fi:ssä oli just vähän aikaa sitten päivän ohjelmana moinen, jolla saattoi tiedostojen päiväystä muutella. apajan etsi-toiminto toimii ilman lehden tilaamista, mutta tiedostoa ei saa ladattua sieltä. etsit sieltä ja lataat googletettuasi. (www.mbnet.fi/apaja)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RIH kirjoitti:

Miten voi muuttaa kuvauspäivämäärän digikuvan oheistiedostoon. Mun Minolta dimage F100 unohtaa asetukset välillä paristoja vaihdettaessa, ja nyt on t-koneella joissain kuvissa vääriä päiviä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu