Yritin vastata matematiikka-palstan kysymykseen, mutta kaikki plusmerkit (+) katosivat.
Mistä on kyse?
Plusmerkit (+) ei toimi
7
73
Vastaukset
- Anonyymi
Kyse on siitä, että Suomi24 palstasofta hajosi joskus loppusyksystä. Sen jälkeen normaali plusmerkki ei ole näkynyt kuin keskusteluiden aloitusviesteissä.
Tässäpä yritän kirjoittaa a plus b on yhtäkuin c:
a b=c
Plussa korvautuu välilyönnillä. Tästä on oma keskustelunsa ylläpidon palstalla:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17689079/plusmerkki-quot quot-haviaa-viesteista!
Suosittelen antamaan tästä palautetta Suomi24:n palautelomakkeen kautta. Jospa kuuntelisivat useamman ihmisen antamaa palautetta paremmin kuin yhden ihmisen piipitystä.
Hätäapuna voi käyttää merkkiä "full width plus" tavallisen plussan tilalla, kopypaste tästä:
Vaihtoehtoinen "full width" plussamerkki eli U+FF0B: + + + +
+- Anonyymi
Tuossa käy vieläpä niin että heti viestin lähettämisen jälkeen tavalliset plussat näkyvät viestissä. Kun sivun lataa uudelleen niin tavalliset plussat ovat kadonneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa käy vieläpä niin että heti viestin lähettämisen jälkeen tavalliset plussat näkyvät viestissä. Kun sivun lataa uudelleen niin tavalliset plussat ovat kadonneet.
... ja tietenkin jos kirjoitatte esimerkiksi linkkejä tai ohjelmakoodia palstalle niin nuo full width plussat eivät tule toimimaan aiotulla tavalla. Eli joudutte ne vaihtamaan tavallisiksi plusmerkeiksi ennen koodinpätkien tai linkkien käyttämistä missään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... ja tietenkin jos kirjoitatte esimerkiksi linkkejä tai ohjelmakoodia palstalle niin nuo full width plussat eivät tule toimimaan aiotulla tavalla. Eli joudutte ne vaihtamaan tavallisiksi plusmerkeiksi ennen koodinpätkien tai linkkien käyttämistä missään.
Windows 10 -päivityksen jumitus.
Virheilmoitukseen 0x800f0922. Miten korjataan? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows 10 -päivityksen jumitus.
Virheilmoitukseen 0x800f0922. Miten korjataan?"Kernel Panic on Linux and how to fix it"
Tuossa jotain apuja: https://www.codementor.io/@sauravjaiswal999/kernel-panic-on-linux-and-how-to-fix-it-yxb0cl4zy
- Anonyymi
Mulla on niitä varastossa.
- Anonyymi
Imakinäär luvuissa niillä ei niin kovin suurta merkitystä ole joten jatka siitä vaan
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko2751927Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy131592Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1091340- 2391134
- 1331046
Kerro itsestäsi jotain, joka tulisi todennäköisesti yllätyksenä kaivatullesi
Hyvässä tai pahassa. (Mutta mieluummin tietysti olisi kiva kuulla niitä hyviä asioita!)871027Erika Vikman Emmagaalassa
Luulin nähneeni tuolta harakalta kaiken, mutta erehdyin. Mikä hiton riepu sillä on päällä? Hirveä ilmestys!120941Martina, uusi hirviö Jocelyn Wildenstein
Emma gaalan matolla Martinan esiintyi tänään, naama muuttuneena hirviön kaltaiseksi, kuten överi kauneusleikkauksia itselleen tehnyt Jocelyn Wildenste220887Miehen malli ja rooli tässä yhteiskunnassa
Eli olen jo pitkään ollut sitä mieltä, että miehen rooli on ollut murroksessa jo vuosikymmenien ajan ja yhä edelleen se on vähän hakusessaan. En ole22888582 prosenttia kannattaa Natoa!!!
SUOMALAISTEN Nato-jäsenyyden kannatus on koko ajan vahvistunut ja vankistunut. IS:n Taloustutkimuksella teettämän kyselyn mukaan 82 prosenttia on sit165674