Siis mitvittua? Olen käyttänyt Android-puhelintani jo vuosia ja olen takuulla yli 18-vuotias. Mistä tuo ilmoitus nyt putkahti ja mitä pitää tehdä? Onko muille tullut samanlaisia ilmoituksia?
GOOGLE VÄITTÄÄ YHTÄKKIÄ, ETTÄ OLEN ALLE 18-VUOTIAS
6
374
Vastaukset
- Anonyymi
Todennäköisesti puhelimesi on kaapattu/hakkeroitu (virus).Aseta puhelin takaisin tehdas asetuksiin ja buuttaa se.Sen pitäisi auttaa poistaa kaikki virukset,ehkä joudut sen jälkeen luomaan uuden tilin uudestaa.
- Anonyymi
Kirjoituksesi sisällöstä päätellen olet 6V, joten Google on mitä todennäköisemmin oikeassa.
- Anonyymi
"2.ei oteta huomioon aikuisia käyttäjiä"
Yritätkö väittää että sinut tulisi noteerata aikuisena? Ainut mistä muut voivat päätellä sinun ikääsi, perustuu siihen kuinka osaat ilmaista itseäsi kirjoittamalla.
Arvaukseni on:
ET OSAA KIRJOITTAA, olet siis alle 13 vuotta vanha, tai ellet ole, edustat mistään mitään välittävää, työtöntä luuseria, jonka me työssä käyvät joudumme ruokkimaan, etkä sinä osa arvostaa meidän hankkimaa ILMAISTA ruokaa, asuntoa, vaatteita ja vielä vähemmän arvostat meitä veronmaksajia kirjoitustesi lukijana.
Vähin mitä me voisimme sinulta odottaa kaiken tuon sinulle ilmaiseksi antavana olisi se että viitsisit laiskuudeltasi opetella jokaisen kansalaisen velvollisuuden kouluttaa itsensä luku- ja kirjoitustaitoiseksi. - Anonyymi
Google on tietysti päätellyt puhelimestasi ja sen käytöstä että olet kakara.
- Anonyymi
Juu, kiitos kaikille älyttömistä vastauksista. Minulla ei ole tapana trollata eikä valehdella, joten parempi vaan hyväksyä se, että olen satavarmasti täysi-ikäinen. Haluaisin tietää, miksi google lähettelee tuollaisia viestejä ja miten muut ovat niihin reagoineet, jos sellaisia ovat saaneet?
- Anonyymi
Olen joskus jotain pimeitä ilmoituksia saanut. Eipä niistä mitään sen kummempaa.
Joskus on jopa botiksi epäilty, heh, mutta mitäpä sekään haitannee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254915Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504720Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1974644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211221- 1841169