Nuapurin ukko oli ihmmeissää eile uamulla, ku oli männä katiskan kahtommaan matikoehen toevossa. Kolome silakkaa nousi.
Tuumas vaen jotta: Tätä se ilimastonmuutos tiettää, sen kansa vaen pittää koettoo ellee.
Yllätys katiskassa.
13
125
Vastaukset 13
- Anonyymi
Kyllä on kaikki muuttuna, kun minä saen tännään pilikillä sillin. Varmaan merestä tullu kun oli jo valamiiksi suolassa.
- Anonyymi
Nyt se selevisi minkätähen merivesi on suolasta, sillien takkii tietennii.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt se selevisi minkätähen merivesi on suolasta, sillien takkii tietennii.
Se muuten oli oekkeen rasvasilli. Oli tietysti uinna jossain öljylaatassa. Se ei ollu mikkään tavallinen silli vaen huippuun jalostettu kun siinnä luki Jalostaja.
- Anonyymi
minä aloitin myös aamun kossun juonnilla
- Anonyymi
Olet tyypillinen töitä vieroksuva vätkylä.
- Anonyymi
Männäkesänä nuapurin ukko sai pitkästäsiimasta kolome sardiinipurkkii. Myö rannalla illisteltiin jotta onpaan kalakanta vaihtunna pielisessä...
- Anonyymi
Suomenlahessa Pietarin aluevesillä on vahva lipeekalakanta.
- Anonyymi
Riikolanlammissa oli viime kesänä rokotiili.
- Anonyymi
Sokea käveli saattajan kanssa satamassa, juuri kun he oli ohittanu bordellin, sokea sanoi "onko silli laiva tullu satamaan?"
- Anonyymi
..tuollä ylämailla ,oliko paikkakunnan nimi joku Rämsänranta , oli ukko kyllästynyt ja ostanut katiskaan lukon , vedenkestävällä tussilla laudanpalaan teksti : "avain on rantamökin isännällä "..
- Anonyymi
Ostin savustetuja silakoita ja vein naapurin katiskaan. Mukava kuunnella mitä valehtelee kaupalla...
- Anonyymi
sulla ooku9e ei riitä silakoihi 10ekilo
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762976
- 601234
- 41019
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160967Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....57937- 84830
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173820Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e197801Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216763- 7726
- 62669
- 53667
- 59666
- 67646
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21608Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?131581Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66569Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32558- 34527
- 55518