Eikö Turkille ja Turkkilaisille ole tullut ollenkaan mieleen, että ihmisten kärsivällisyys turkkia kohtaan alkaa loppua suomessa ja ruotsissa? Rajansa se on kaikella. Eikö Turkin ja Turkkilaisten mieleen ole ollenkaan tullut, että esimerkiksi tuo Koraanin polttaminen ruotsissa on täysin Turkin oma vika ja johtuu Turkkilaisten omasta käyttäytymisestä? Eikö Turkille ja Turkkilaisille ole ollenkaan tullut mieleen, että Turkin jatkuva jarruttaminen suomen ja Turkin Nato -jäsenyyteen liittyen alkaa pikkuhiljaa saada ihmisten kärsivällisyyden loppumaan täällä suomessa ja ruotsissa? Se kärsivällisyys meinaan on loppumassa tosdellakin. Turkki ja Turkkilaiset saavat täysin syyttää itseään siitä, että ihmiset reagoi kokoajan selvemmin näyttäen, että kärsivällisyys on lopussa.
Mikä tuo tuollainen tuleva liittolainen muka on olevinaan, joka täysin tahallaan vaarantaa suomen ja ruotsin turvallisuuden jonkin omaan napaan tuijottavan Turkin pelin takia? Mikä liittolainen se muka on, joak tuolla tavallakäyttäytyy?Turkki vaarantaa ihan tahallaan suomen ja ruotsin turvallisuuden. eikös siten käyttäytyviä yleensä sanota ennemmin vihollisiksi eikä liittolaisiksi?
Eli Turkin olisi korkea aika katsoa peiliin ja muuttaa käyttäytymistään.
Turkki on kaksinaamainen ja tekopyhä
17
330
Vastaukset
- Anonyymi
Kalkkunoille nokkaan ja eroitus Natosta. Ostakoot romunsa Venäjältä!
- Anonyymi
Ihan oikein on koraanin polttaminen ei kuulu kulttuuriin koraania palvoa. Menkää vaan turkkiin takas koraania lukemaan. Paskatassuihin tulee vähän liikettä kun annetaan kunnolla aihetta. Jos löytäisin koraanin kyllä polttaisin. En ymmärrä kun suomi säilöö mäitä terroristeja eihän ne ole minkään arvoisia. Palautus vaan. Turkkilaisia halveksitaan muutenkin paljon. Naapurin vanha muori käy seksi matkoilla turkissa niin asemalla on huoripukit jo odottamassa asiakkaita yäk yäk. On siinä miehen malli. Limanuljaskoita tyystin turkkilaiset ulisevat koraanin perään ei kantsi
- Anonyymi
Koraaneja ei tarvi, satukirjoja on tarpeeksi.
- Anonyymi
En ole Erdoganin kannattaja, Aamu-tv (Maikkari), mainittiin, että Ruotsin mellakat olisi jengi rikollisuuteen liittyviä, samalla mainittiin, että huumeet ja Turkkilaisuus taitavat myös liittyä siihen. Eli joukoista löytyy heitä, joita Turkki pyytää karkoitettavaksi heille?
Minusta olisi reilua ja oikeudenmukaistakin luopua tällaisesta rikollisesta tahoista, joita Turkki vaatii itselleen. Olisi tavallaan kuin kaksi kärpästä yhdellä iskulla, päästä omista haitoista eroon ja saisi samalla välejä muutettua paremmaksi. Minusta rikollisten luovuttaminen olisi ihan reilua, jos harrastavat rikoksia myös täällä.- Anonyymi
Ruotsin huumekaupan yksi tekijöistä lienee turkin suojissa? Kanilla on mahdollisuus ohjeistaa tätä rikollisorganisaatiota, joka on ehkä osa turkkilaista viidettä kolonnaa? Kani ilmeisesti näkee, että väkivalta ja rikollisuus Ruotsissa, palvelee hänen tavoitteitaan.
- Anonyymi
Eikö 28muuta nsaomaata pysty erottamaan turkkia natosta
- Anonyymi
Kyllä on kuin putin, eli sopii sitä ja tekee toista ei liene kovinkaan luoteettava kumppani.
- Anonyymi
Olin jo matkamessujen innoittamana tilaamassa kahden viikon loman Turkkiin. Onneksi en ehtinyt tilata. Nyt ovat osaltani Turkin matkat taputeltu, vuosien putki meni poikki. Eihän tuonne Erdoganin valtakuntaan enää voi matkustaa koskaan!
- Anonyymi
Hybä hyvä niinminäkin teen, menemme espanjaan
- Anonyymi
Turkki on fiksu maa ,Tymä euroopalainen maksaa venäjä ukrania sota,Turkkilla hyvä kaupa venäjä ja ukrania ja usa kanssa
- Anonyymi
Joo karkoitukset käyntiin oleskelulupia ei uusita kuin kurdeilta. Suomalaisten kämpät voi vuokrata valtion rahoilla jollekin riehu porukoille .
- Anonyymi
Joo, ihmiset pois turkista ja turkkilaiset koraaneineen takas turkkiin,lopetin turkkilaisten pitsojen syönnin ja toivon muilta samaa.
- Anonyymi
Miksi matkustaa turkkiin, samalla rahalla voi kiertää nähtävyydet muuallakin päin maailmaa
- Anonyymi
Ei sais ollenkaan matkustaa turkkiin. Kaikki vienti sinne lopetettava ja sieltä ei saa tuoda mitään!!!ei edes..sitä väkeä.
- Anonyymi
turismi turkkiin lopetettava heti, turkin kohteita markkinoivat matkatoimistot laitettava poikottiin.
No turkkilainen kaksinamaamainen sama kuin Suomi ja eu , Eilen kurdilainen oli hyviä isisin sota,Nyt kurdilaiset he ovat terroristi
- Anonyymi
Turkissa voimakas 7.8 Richterin asteikolla aamuyöstä.
Jos Suomi ja Ruotsi olisivat kylmän laskelmoivia niin he yhdessä lähettäisivät Turkkiin todella paljon hätäapua, raivaus ja etsintämiehistöä, kenttäsairaalan ja muuta siellä tarvittavaa. Näyttävän ison kansainvälisen mediahuomion saattelemana tietysti.
Saattaisi Erdogin ratifioida NATO-sopimukset vähän nopeammin ja loppua heidän kaksinaamainen pelinsä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988