Maanmittaukset, esim laserilla ja kallistumat

Anonyymi-ap

Löytyykö netsitä jotain harjoituksia? Minulla on hahmottamisen vaikeuksia matikassa ym. ja olen täysin pihalla noiden maan korkeusmittausten kanssa, miten lasketaan esim. kaltevuudet ja miten sitä laserkonetta ja mittaa tulisi käyttää.

Yläasteelta asti muutenkin, myös aiemmissa työllistymisyrityksissä, matikka ollut se mihin kaatunut. Aivan hemmetin tuskastuttavan hankalaa, tajuan opastettuna ja esimerkin kautta kyllä "perus asiat" mutta niiden SOVELTAMINEN eri tilanteissa ja "eri suuntiin/eri kanteilta" on aina ollut todella hidasta. Muu ryhmä painaakin nyt menemään, laskee kädenkäänteessä kaltevuudet, korkeuserot ym. ja itselle koko homma tuntuu täysin heprealta.

En vielä ainakaan haluaisi lähteä opiskelua kuoppaamaan, edellinen vuosi mennyt todella hyvin. Aina kuitenkin kun matematiikka astuu kuvioihin, oli kuinka "yksinkertasta" vaan niin mulla tulee eri välivaiheiden kanssa täysin seinä vastaan. Adhd diagnosoitu, aspergerin piirteitä epäilty vahvasti.

1

439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      🔞 ­­N­y­­m­­­f­o­m­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17716438j

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3864
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2801
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2468
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1829
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      28
      1519
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe