Finski on vaihtanut alan kotimaisia ammattilaisia halpatyövoimaan, jonka osaaminen ja luotettavuus arveluttaa. Esim pitkille Intian lennoille kotimainen lentoemäntä enää kelpaa.
Mietimpä vain kun perustarjoilukin nykyään tökkii näillä halppisemännillä, niin miten käyn kun joku saa sairaskohtauksen ja emännän pitäisi osata käyttää debfibraattoria ta antaa muuta ensi apua.
Kyllä hirvittää sen verran, että jatkossa valitsen toisen lentoyhtiön… ja toisen sijoituskohteen. Firman viimeinenkin kilpailuvaltti on ajettu alas.
Finnairin ulkomainen henkilökunta riski matkustajille, riski sijoittajille
3
193
Vastaukset
- Anonyymi
"miten käyn kun joku saa sairaskohtauksen ja emännän pitäisi osata käyttää debfibraattoria ta antaa muuta ensi apua"
Siinä vaiheessa jos sattuisi käymään niin, että kukaan henkilökunnasta ei osaa käyttää laitteita jotka on tarkoitettu maallikon käytettäväksi, joku matkustajista tarttuu toimeen.- Anonyymi
Ja jos irtisanominen on helppoa, mitä Suomessa ei ole, jos toimivat Suomen työlaisäädännön alaisina, epäpätevä henkilökunta saisi monoa aika nopeasti finnairilla, jos lisäkoulutus ei kannata vaan halvemmaksi palkata osaavaa tilalle.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17716906r
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433007Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721674- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 371247
- 791070