Onko kellään tietoa mistä kysymys: kotikadullani ajoi pyöräilijä kypäräkameran kanssa, pyörähti ja poistui ripeästi.. Mistä kysymys?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mahtaako kuvata Google mapsiin videota.
- Anonyymi
Kiellettyä ajaa pyörällä kypäräkamera päässä?
- Anonyymi
Kuvasin hupivideota
- Anonyymi
Videolla esiintyy myös turkulaisräppäri Jambo eli Jami Kiskonen, joka istuu auton sisällä.
Helsingin poliisilaitoksen liikennevalvontatoiminnon johtajan Dennis Pastersteinin mukaan videosta on kirjattu rikosilmoitus.
Auton kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Konepellillä istuneen Cledoksen osalta tapausta tutkitaan perusmuotoisena liikenneturvallisuuden vaarantamisena. - Anonyymi
Ikämies kertoi, että hän kärsii eturauhasongelmista. Niinpä virtsaaminen on hänelle vaivalloista ja vaatii erinäistä venyttelyä, jotta hän saisi virtsaputkensa tyhjennettyä.
Hän huomasi naisen, muttei lopettanut, koska tämä oli kääntynyt saman tien pois. Autolle mennessään hän huomasi saman naisen uudestaan.
Naisen mukaan mies oli käyttäytynyt oudosti palatessaan autolleen. Oikeus katsoi, että tilanne on varmastikin ollut kiusallinen miehelle, joten välttelevä käytös on ollut täysin mahdollista.
Oikeuden mukaan tilanne on todella saattanut näyttää itsetyydytykseltä ja että se on myös aiheuttanut pahennusta. Tuomiossa kuitenkin todetaan, ettei virtsaamisen voida lähtökohtaisesti olevan sukupuolisiveellisyyttä loukkaava.
– Se, että virtsaaminen on sairaudesta johtuen erilaista ja näyttää erilaiselta kuin terveillä ihmisillä, ei anna aihetta arvioida tätä toisin.
Oikeuden mukaan mies oli yrittänyt hoitaa hommansa niin, ettei siitä olisi häiriötä muille.
Miehen syytteet hylättiin, ja valtio maksaa hänen oikeudenkäyntikulunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511431
Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova100960Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.78894Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?113825- 41722
- 108632
Mä olin ihan peloissani sun lähellä
Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel22574On ikävä sinua ihana
En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.28553- 46536
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä364507