Onko kellään tietoa mistä kysymys: kotikadullani ajoi pyöräilijä kypäräkameran kanssa, pyörähti ja poistui ripeästi.. Mistä kysymys?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mahtaako kuvata Google mapsiin videota.
- Anonyymi
Kiellettyä ajaa pyörällä kypäräkamera päässä?
- Anonyymi
Kuvasin hupivideota
- Anonyymi
Videolla esiintyy myös turkulaisräppäri Jambo eli Jami Kiskonen, joka istuu auton sisällä.
Helsingin poliisilaitoksen liikennevalvontatoiminnon johtajan Dennis Pastersteinin mukaan videosta on kirjattu rikosilmoitus.
Auton kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Konepellillä istuneen Cledoksen osalta tapausta tutkitaan perusmuotoisena liikenneturvallisuuden vaarantamisena. - Anonyymi
Ikämies kertoi, että hän kärsii eturauhasongelmista. Niinpä virtsaaminen on hänelle vaivalloista ja vaatii erinäistä venyttelyä, jotta hän saisi virtsaputkensa tyhjennettyä.
Hän huomasi naisen, muttei lopettanut, koska tämä oli kääntynyt saman tien pois. Autolle mennessään hän huomasi saman naisen uudestaan.
Naisen mukaan mies oli käyttäytynyt oudosti palatessaan autolleen. Oikeus katsoi, että tilanne on varmastikin ollut kiusallinen miehelle, joten välttelevä käytös on ollut täysin mahdollista.
Oikeuden mukaan tilanne on todella saattanut näyttää itsetyydytykseltä ja että se on myös aiheuttanut pahennusta. Tuomiossa kuitenkin todetaan, ettei virtsaamisen voida lähtökohtaisesti olevan sukupuolisiveellisyyttä loukkaava.
– Se, että virtsaaminen on sairaudesta johtuen erilaista ja näyttää erilaiselta kuin terveillä ihmisillä, ei anna aihetta arvioida tätä toisin.
Oikeuden mukaan mies oli yrittänyt hoitaa hommansa niin, ettei siitä olisi häiriötä muille.
Miehen syytteet hylättiin, ja valtio maksaa hänen oikeudenkäyntikulunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961204
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit95966- 60816
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k35811Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi52807Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.125759- 2714
- 59591
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant41518Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa33496