Onko kellään tietoa mistä kysymys: kotikadullani ajoi pyöräilijä kypäräkameran kanssa, pyörähti ja poistui ripeästi.. Mistä kysymys?
Valokuvausta
6
154
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtaako kuvata Google mapsiin videota.
- Anonyymi
Kiellettyä ajaa pyörällä kypäräkamera päässä?
- Anonyymi
Kuvasin hupivideota
- Anonyymi
Videolla esiintyy myös turkulaisräppäri Jambo eli Jami Kiskonen, joka istuu auton sisällä.
Helsingin poliisilaitoksen liikennevalvontatoiminnon johtajan Dennis Pastersteinin mukaan videosta on kirjattu rikosilmoitus.
Auton kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Konepellillä istuneen Cledoksen osalta tapausta tutkitaan perusmuotoisena liikenneturvallisuuden vaarantamisena. - Anonyymi
Ikämies kertoi, että hän kärsii eturauhasongelmista. Niinpä virtsaaminen on hänelle vaivalloista ja vaatii erinäistä venyttelyä, jotta hän saisi virtsaputkensa tyhjennettyä.
Hän huomasi naisen, muttei lopettanut, koska tämä oli kääntynyt saman tien pois. Autolle mennessään hän huomasi saman naisen uudestaan.
Naisen mukaan mies oli käyttäytynyt oudosti palatessaan autolleen. Oikeus katsoi, että tilanne on varmastikin ollut kiusallinen miehelle, joten välttelevä käytös on ollut täysin mahdollista.
Oikeuden mukaan tilanne on todella saattanut näyttää itsetyydytykseltä ja että se on myös aiheuttanut pahennusta. Tuomiossa kuitenkin todetaan, ettei virtsaamisen voida lähtökohtaisesti olevan sukupuolisiveellisyyttä loukkaava.
– Se, että virtsaaminen on sairaudesta johtuen erilaista ja näyttää erilaiselta kuin terveillä ihmisillä, ei anna aihetta arvioida tätä toisin.
Oikeuden mukaan mies oli yrittänyt hoitaa hommansa niin, ettei siitä olisi häiriötä muille.
Miehen syytteet hylättiin, ja valtio maksaa hänen oikeudenkäyntikulunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663112Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111724
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 93953
- 60934
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926- 84849
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6845