Onko kellään tietoa mistä kysymys: kotikadullani ajoi pyöräilijä kypäräkameran kanssa, pyörähti ja poistui ripeästi.. Mistä kysymys?
Vastaukset 6
- Anonyymi
Mahtaako kuvata Google mapsiin videota.
- Anonyymi
Kiellettyä ajaa pyörällä kypäräkamera päässä?
- Anonyymi
Kuvasin hupivideota
- Anonyymi
Videolla esiintyy myös turkulaisräppäri Jambo eli Jami Kiskonen, joka istuu auton sisällä.
Helsingin poliisilaitoksen liikennevalvontatoiminnon johtajan Dennis Pastersteinin mukaan videosta on kirjattu rikosilmoitus.
Auton kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Konepellillä istuneen Cledoksen osalta tapausta tutkitaan perusmuotoisena liikenneturvallisuuden vaarantamisena. - Anonyymi
Ikämies kertoi, että hän kärsii eturauhasongelmista. Niinpä virtsaaminen on hänelle vaivalloista ja vaatii erinäistä venyttelyä, jotta hän saisi virtsaputkensa tyhjennettyä.
Hän huomasi naisen, muttei lopettanut, koska tämä oli kääntynyt saman tien pois. Autolle mennessään hän huomasi saman naisen uudestaan.
Naisen mukaan mies oli käyttäytynyt oudosti palatessaan autolleen. Oikeus katsoi, että tilanne on varmastikin ollut kiusallinen miehelle, joten välttelevä käytös on ollut täysin mahdollista.
Oikeuden mukaan tilanne on todella saattanut näyttää itsetyydytykseltä ja että se on myös aiheuttanut pahennusta. Tuomiossa kuitenkin todetaan, ettei virtsaamisen voida lähtökohtaisesti olevan sukupuolisiveellisyyttä loukkaava.
– Se, että virtsaaminen on sairaudesta johtuen erilaista ja näyttää erilaiselta kuin terveillä ihmisillä, ei anna aihetta arvioida tätä toisin.
Oikeuden mukaan mies oli yrittänyt hoitaa hommansa niin, ettei siitä olisi häiriötä muille.
Miehen syytteet hylättiin, ja valtio maksaa hänen oikeudenkäyntikulunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391187Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2841041Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s296880Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25869Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191639- 59555
- 40526
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁59457Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine58448