Onko kellään tietoa mistä kysymys: kotikadullani ajoi pyöräilijä kypäräkameran kanssa, pyörähti ja poistui ripeästi.. Mistä kysymys?
Valokuvausta
6
295
Vastaukset
- Anonyymi
Mahtaako kuvata Google mapsiin videota.
- Anonyymi
Kiellettyä ajaa pyörällä kypäräkamera päässä?
- Anonyymi
Kuvasin hupivideota
- Anonyymi
Videolla esiintyy myös turkulaisräppäri Jambo eli Jami Kiskonen, joka istuu auton sisällä.
Helsingin poliisilaitoksen liikennevalvontatoiminnon johtajan Dennis Pastersteinin mukaan videosta on kirjattu rikosilmoitus.
Auton kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Konepellillä istuneen Cledoksen osalta tapausta tutkitaan perusmuotoisena liikenneturvallisuuden vaarantamisena. - Anonyymi
Ikämies kertoi, että hän kärsii eturauhasongelmista. Niinpä virtsaaminen on hänelle vaivalloista ja vaatii erinäistä venyttelyä, jotta hän saisi virtsaputkensa tyhjennettyä.
Hän huomasi naisen, muttei lopettanut, koska tämä oli kääntynyt saman tien pois. Autolle mennessään hän huomasi saman naisen uudestaan.
Naisen mukaan mies oli käyttäytynyt oudosti palatessaan autolleen. Oikeus katsoi, että tilanne on varmastikin ollut kiusallinen miehelle, joten välttelevä käytös on ollut täysin mahdollista.
Oikeuden mukaan tilanne on todella saattanut näyttää itsetyydytykseltä ja että se on myös aiheuttanut pahennusta. Tuomiossa kuitenkin todetaan, ettei virtsaamisen voida lähtökohtaisesti olevan sukupuolisiveellisyyttä loukkaava.
– Se, että virtsaaminen on sairaudesta johtuen erilaista ja näyttää erilaiselta kuin terveillä ihmisillä, ei anna aihetta arvioida tätä toisin.
Oikeuden mukaan mies oli yrittänyt hoitaa hommansa niin, ettei siitä olisi häiriötä muille.
Miehen syytteet hylättiin, ja valtio maksaa hänen oikeudenkäyntikulunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811426
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121345Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.181130- 211026
Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras13929Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114888Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46878- 18816
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65777- 40677