Putin ei tarvitse vakoojia-katsoo vaan A-studiota

Anonyymi-ap

Suomi kertoo kaiken A-studiossa. Putin ei tarvitse vakoojia.
Hyvä YLE.

Sitä vaan ihmettelen, että miksi YLE ei kertonut Niinistön Ukrainaan lähtöä kaikille! Se on epädemokraattista. Kansa haluaa tietää missä pressa milloinkin on!

Miksi ei kerrottu!!!

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole katsellut a-studiota vuosikausiin enkä tiedä onko kukaan muukaan. Ehkä joku öyhäämishaluinen persu korkeintaan.

    • Anonyymi

      Yle näkyy vain Suomessa. Siellä voi kertoa kaikki asiat, koska ei ne tiedot Kremlissä näy eikä ne edes ymmärrä suomen kieltä.
      Vaikka persut niin luulevat niin A-studiossa käsitellyt asiat eivät vuoda Ruotsiinkaan.
      Ahvenanmaalla voi vielä vähän näkyä ja kuulua muttua nekään ei ymmärrä suomea.

      • Anonyymi

        Haha,päivän paras lohdutus oikein tulee mieli niin hyväksi että,mutta tuli vaan mieleen millä ilveellä lappeenrannassa näkyy kaikki venäläisten jääkiekkopelit ja voin tarkentaa että näkyvyys ajoittuu jopa niin pitkälle kun zska oli mukana,eiös tuo näkyvyys luulisi olevan käänteisesti sitten millään.Olin vuosi sitten duunissa siellä ja paikallinen työkaveri näytti venäläistä jääkiekkoa harva se ilta ja ilmaiseksi eikä se hääpöinen loota ollut siinä antennikaapelin välissä,siis paljon pienempi kuin nämä kehutut digiboksit sanoisin että lähinnä tupakkiaskin kokoinen että näin tällä kertaa.Tiettävästi hesan tehtaankadulla on venäläisiä jotka linkittää nykyisellä nettiaikakaudella lähes suoraa lähetystä,juupa juu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      47
      2192
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      191
      2009
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      835
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      736
    Aihe