Kylläpä näytti taas kammottavaa painajaista viime yönä, oli ikäänkuin jonkinlainen syrjäinen pikkukylä, paikat pimeänä, ilmassa outo tunnelma, jonkin romuläjäksi sotketun kaupan tms. liikkeen sisältä löytyi järkyttynyt ja peloissaan oleva nainen joka ei uskaltanut juuri mitään puhua ettei "ne" kuule.
Uni oli sekava, näkökentässäkin tuntui olevan koko ajan häiriösignaalia, ikäänkuin tällaista skoopilla näkyvää pulssinleveysmodulaatiokäyrää:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation#/media/File:Duty_Cycle_Examples.png
Jotenkin nainen sai vihjattua että avaruusoliot olivat tehneet jotain kammottavan pahaa suurimmalle osalle ihmisistä ja hän oli jotenkin selvinnyt piiloutumalla.
Sitten heräsin iho aivan kauhusta kananlihalla.
Stephen King kauhuleffamainen painajainen
Anonyymi-ap
0
180
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot243409Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112818- 282504
- 421907
- 511749
- 141641
- 421525
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101458- 541404
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2631151