Kun virtsaa ei tule

Anonyymi-ap

Aihealueissa ei ihan omaan ongelmaani sopivaa mutta kerron kuitenkin.

Olen huomannut, että rakko ei tyhjene kunnolla, tuntuu että rakko on venynyt ja siitä johtuu ehkä.. Lisäksi alavatsa on kipeä. Onko kenelläkään kertoa, jos on samanlaista vaivaa ollut ja miten hoidetaan?

5

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eturauhanen kasvanut suureksi.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        😋 ­­N­y­­­m­f­­­o­­m­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#177189453

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Joo on tuttua, näin lyhykäisyydessään joskus ollut tosi vaikeeta tai itse asiassa liki mahdotonta tyhjentää vaikka hyvin täysi ja vaivallonen tyhjennys ollut laiskaa. Rakko voi pysyvästi venyä ja vahingoittua toiminnallisesti etc. Nyt mulla on oikeastaan kaikkea mahdollsta rakkovikaa eikä tässä edes kaikki. Valovuosi sitten kaikki pelas normaalisti eli on perspektiiviä näihin.

      Tähän on useampia syitä, mutta kehottaisin meneen hyvin pian lääkäriin, jos oire on selkeesti kehittynyt äkkiä eli tunneissa tai parissa päivässä. Vaikka olis kroonisempikin, on siihenkin hoitoja ja mm. eturauhasen ongelmat mahdollisia.

      Monisairas

      • Anonyymi

        Sitten kyseisen kaltaiset tyypit voi vaikka vitsailla tai ei välitä toisen oikeasti pahemmista ongelmista eivätkä meinaa tai halua käsittää, vaikka ns. rautalangasta vääntää mitä ne on ja miten kannattaa toimia. Ite vedetään herne nokkaan lillukanvarsista, niinku tänäänkin luin miten joku uhkas ampun maakaapeloinnin takia!!!

        Monisairas


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitten kyseisen kaltaiset tyypit voi vaikka vitsailla tai ei välitä toisen oikeasti pahemmista ongelmista eivätkä meinaa tai halua käsittää, vaikka ns. rautalangasta vääntää mitä ne on ja miten kannattaa toimia. Ite vedetään herne nokkaan lillukanvarsista, niinku tänäänkin luin miten joku uhkas ampun maakaapeloinnin takia!!!

        Monisairas

        Tämä onkin tullut ihan väärään paikkaan, tietenkin😁... Olen klikannut, scrollannut ja lukenut huonosti ja tai sitten vähän niinku dissosiaatiossa, että ajatus ja teot kulkee eri latua.

        Monisairas


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3007
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      70
      2487
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      174
      2324
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      2018
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      18
      1426
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1366
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1363
    8. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1249
    9. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1244
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1221
    Aihe